Wpis z mikrobloga

@galik: zależy od tego co programujesz, do ML przyda sie mocmiejsza karta, jak inne rzeczy to każdy będzie wystarczający. Podobnie z grami- lepsza karta -> dłużej pograsz.

ja bym brał ASUS TUF Gaming A15 R7-5800H/32GB/512 RTX3060 144Hz ze względu na nowszą kartę i nowego ryzena który chyba deklasuje pozostałe Intele. Nie wiem jak w tym modelu z jakością wykonania czy odprowadzaniem ciepła.

Od siebie moge dodać że jesli dzisłasz na Linux,
@galik: wydaje mi się że w benchmarkach Ryzen nadal wypada lepiej. Dodatkowo z Ryzenami karty Nvidia wychodziły z wyższym TDP więc miały więcej mocy- co do nowych kart to na reddit jakiś ziomek robił zestawienie nowych laptopów z informacjami jakie TDP jest w jakim sprzęcie - całkiem pomocne.
Dodatkowo co znaczy wersja karty Max Q? nie jest to coś okrojenego?

Poza tym dałeś jedną propozycję do wyboru więc nie ma z
@brasi24: tak Q jest lekko okrojona, a dałem go jako kontrę do poprzednich :)
widzę, że ten TUF jest w przedsprzedaży i faktycznie kroją na ramie (a dodatkowo biorąc 32 w 2666MHz zmienia się gwarancja z producenta na xkom :/ )
@galik: Jeżeli głównie do kodu, to kup coś co zamiast karty graficznej ma lepszy SSD, więcej portów, np 2usbc, już nawet nie mówię że podświetlana klawiatura itp to niepotrzebny szajs, bo i tak nie pisze się na klawie z laptoka. No i po co predefiniowany Windows, chyba tylko żeby stracić 30 min na odinstalowanie. XD
@galik: zdecydowanie coś na AMD (Intela odrzuć w przedbiegach), zdecydowanie Asus spośród tu wskazanych. Ten sam temat u mnie i to samo wybrałem. #!$%@? się on słabą matrycą, ale reszta jest spoko.
MA USB-C z PD i wyjściem orbazu, więc możesz dokupić jakiś multi dok do niego.

Niedawno były promki na ten model w ole, dałem radę kupić. RAM i dysk SSD spokojnie możesz dokupić na rynku i wymienić sam.
@galik super sprzęt. Będzie Pan zadowolony!

Tak mi się jeszcze przypomniało że szukałem łapka gdzie strzałki były normalnych rozmiarów a nie upchnięte u wielkości guzika reset w starych desktopach...
@majk3l: dzięki za linka, patrząc na ich sklep matkę (euro) nie wiem skąd te różnice w cenie (°°
oleole - 4999 zł
euro - 5699 zł
x-kom - 5799 zł
wersje bez OS