Wpis z mikrobloga

Czemu użytkownicy Max/Maya tak opluwają Blendera?
Bo jest za free? Bo ma za dużo funkcji? xD Bo za szybko się rozwija? W czym problem? Skąd to zwątpienie?

I nie twierdzę, że Blender jest lepszym softem. Bo w wielu aspektach nie jest i ma mniejsze wsparcie tutoriali, assetów, etc...
Trochę mam bekę z tego toksycznego środowiska, które za wszelką cenę musi udowodnić, że ich soft jest warty tych pieniędzy, a taki Blender to jest przecież dla robactwa i nic tam nie działa xD
#blender #grafika3d #grafikakomputerowa #grafika
  • 9
@Czarna_ksiazka: problem zapewne jest taki, że narzędzi jest cała masa i ludzie "pro blenderowi" wykazują syndrom oblężonej twierdzy. Max i majka są tu dlatego, że są wiodącym narzędziem w paru różnych branżach, ale spokojnie można czekać bo są ścigane przez Modo i proceduralnego Houdini. Więc niedługo te softy będą targetowane przez oblężoną twierdzę fanów Blendera.

Czy to źle? Nieee. Jest duża konkurencja, a na takie przepychanki się fajnie patrzy.
@Czarna_ksiazka: jak się przegląda tylko reddita/wykop to tak jest - ostatnio przeglądałem oferty i blender bardzo często występuje.
a tak realnie patrząc, to blender jest jeszcze trochę upośledzony, ui niedopracowane, brakuje porządnego rozwijania UV, weight paint kuleje itp. itd długo by wymieniać.
Jego jedną z zalet jest to, że jest kombajnem - robi wszystko, ale nie wszystko mu wychodzi najlepiej. Chcesz super modelować? To bierzesz 3ds. Interesuje Cie animacja? Mayka Ci
@Czarna_ksiazka: Maxowcy to się nie dziwię, że opluwają Blendera, bo mają mechanizm wyparcia.
Max to obecnie taki gówno soft, że nawet bym nie napluł na Maxowca bo mi śliny szkoda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio to chyba też wynika z tego, że community Blendera to są takie pajeety grafiki 3D. Spamują gównem co wypala oczy i może dlatego?
bo nie mają czasu, ponieważ są zajęci przeklikiwaniem menu w poszukiwaniu najprostszych rzeczy które w blenderze są robione w sekundę.

@ImperiumCienia: pracowałem 2 lata w Modo i móglbym powiedzieć to samo o tym sofcie, przez cały ten czas modliłem się, że będę mógł wrocić do blendera (:
Max to obecnie taki gówno soft, że nawet bym nie napluł na Maxowca bo mi śliny szkoda ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@loczyn: hamuj się #!$%@? xD

@Czarna_ksiazka: nie znam żadnego dużego studia z vfx które by miało Blendera w pipelinie
Animacja - Maya
FX`y - Houdini
Assety - Maya/Max/Zbrush/Mari
Compo - Nuke

Studia mają toole popisane do tych softów i rozwijane od lat, nikomu się nie