Wpis z mikrobloga

Oglądam ostatnio sporo projektów domów i zaczęło mnie zastanawiać czy zastosowanie ogrzewania podłogowego jedynie na parterze plus w łazience na piętrze jest wystarczające? Na archonie większość projektów ma to w ten sposób rozwiązane. Ma ktoś doświadczenie czy np zimą nie ma problemu wtedy z dogrzaniem pokoi na piętrze? #dom #budujzwykopem
  • 28
@Apacz449: nie mam pojęcia dlaczego tak robią, ale na górze zazwyczaj w takiej sytuacji są przewidziane grzejniki.
Jak już to lepiej na całości podłogówka. Jak szukasz projektu pod budowę domu, zobacz sobie jeszcze na systemy HVAC.
@Apacz449: biorac pod uwage iz zwykle w tych projektach jest obecnie pompa ciepla, ktora lepiej dziala na podlogowce, to takie rozwiazanie wg mnie jest slabe. Na tych grzejnikach moze byc za mala temperatura do ogrzania albo beda one po prostu duze.
Ok. A polecacie kupno projektu z takich stron jak np archon? Te wyceny są tam w miarę realne? Warto brać np dodatkowo kosztorysy w przypadku gdy będzie budowane za kredyt?
polecacie kupno projektu z takich stron jak np archon? Te wyceny są tam w miarę realne? Warto brać np dodatkowo kosztorysy w przypadku gdy będzie budowane za kredyt?


@Apacz449:

Tak
Nie
Zależy ile musisz dopłacić

Chcesz realny kosztorys, szukasz na fb grupy projektu twojego domu i oni dzielą się kosztami, zawsze możesz dopytać
Ja mam podłogówkę na parterze i grzejniki na piętrze. - teraz zrobiłbym podłogówkę w całym domu - ciepło nie ucieka do góry
To, że nie będzie ciepło na piętrze tylko od podłogówki wiedziałem od początku. Pisałem to tylko dlatego, że ktoś pisał o uciekaniu powietrze do góry.
Te wyceny są tam w miarę realne? Warto brać np dodatkowo kosztorysy w przypadku gdy będzie budowane za kredyt?


@Apacz449: Ich wyceny nijak mają się do rzeczywistości. I zastanów się, ile w projekcie musiałbyś zmienić.