Wpis z mikrobloga

Pytanie odnośnie IntelliJ CE vs Ultimate:
rozumiem, że jak będę chciał pisać apkę w Springu to na CE będzie mi pewnie na czerwono podkreślał np. adnotacje springowe i będę ją musiał poprzez Mavena/Gradle odpalać? Czy jeszcze kryje się coś poprzez brak wsparcia frameworków w wersji bezpłatnej?

#intellij #programowanie #java
  • 9
@hit_malinowy: Nie, normalnie możesz maina odpalać jak każda inna appka. Może nie będzie Ci pokazywał na beanach gdzie są wstrzykiwane czy czegoś takiego ale generalnie rzecz biorąc raczej powinieneś przeżyć.
Dużo z tych rzeczy springowych, które są w wersji pro bardziej ma znaczenie jak nie używasz boota, on potrafi tam pożenić jakieś xml w starych projektach springowych z całością, etc. Może w jakimś okienku Ci też pokaże endpointy czy coś, ale
będzie mi pewnie na czerwono podkreślał np. adnotacje springowe


@hit_malinowy: Niczego nie podkreśla na czerwono. Największym kłamstwem IntelliJ Community, z którym się spotkałem, to wyszarzenie metody zwracające beana jako nieużywanej. Uruchamianie działa bez zarzutu.
będzie mi pewnie na czerwono podkreślał np. adnotacje springowe i będę ją musiał poprzez Mavena/Gradle odpalać?


@hit_malinowy: nie, podpowiadanie składni, adnotacji etc śmiga. Jedyne co to nie będziesz miał konfiguracji 'spring' do prostego uruchomienia projektu; będziesz mógł sobie skonfigurować uruchomienie jar-a, ale musisz mu wszystko 'normalnie' przekazać, nie wyklikując z formularza. To nawet lepiej, bo więcej się nauczysz i jest bliżej temu jak się uruchamia aplikacje na innych środowiskach.

Oraz to
[...] płaci się prawie 1000 zł rocznie za licencje, tylko po to, aby wyklikać sobie utworzenie projektu [...]


@hit_malinowy: Nie. Przede wszystkim plugin w Ultimate ma świadomość istnienia Springa i jego artefaktów - beanów, konfiguracji, profili itd, z czego płynie nawigowanie między nimi, skakanie do implementacji, rysowanie diagramów zależności itp. Ultimate wspiera też niektóre biblioteki springowe (np. Spring Integration), ale też JPA itp. Najlepiej chyba będzie, jak samemu potestujesz - Ultimate
czyli płaci się prawie 1000 zł rocznie za licencje, tylko po to, aby wyklikać sobie utworzenie projektu Spring Boota, które suma summarum można zainicjować na stronie Springa? o.O


@hit_malinowy: nie za wyklikanie, tylko dedykowany plugin ułatwiający uruchamianie, bez znajomości jak to normalnie odpalić ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
Ma też wiele innych wbudowanych pluginów, np. klienta Sql, klienta http, obsługę innych