Wpis z mikrobloga

Zatankowałem dzisiaj na ORLENIE za kilkaset złotych. Podchodzę do kasy, podaję numer dystrybutora i mówię kasjerowi, że podobno jest taka promocja, że można dostać kawę za złotówkę i darmowe uzupełnienie płynu do spryskiwaczy. Kasjer odpowiada, że tak, ale to tylko dla kobiet. Mówię, że w samochodzie jest dziewczyna, widzi na kamerze, kawa będzie dla niej, a i tak razem jedziemy autem - kasjer stanowczo odpowiada, że niestety, promocja obowiązuje do godz. 20:00 i dotyczy tylko kobiet. Wkurzyłem się, nie ukrywam, bo wiedziałem o tej promocji i specjalnie różowej powiedziałem, że chcę zobaczyć jak zareagują, gdy będę chciał skorzystać z promocji.

Tłumaczę grzecznie kasjerowi, że w takim razie ja się czuję kobietą. Ten się zaśmiał i mi mówi, że nie mogę skorzystać z promocji. To w takim razie się pytam czy jeśli różowa wyjdzie z auta i zapłaci za mnie, to dostanie tą głupią kawę i dolewkę płynu do spryskiwaczy? Sprzedawca mi odpowiada służbowym tonem, że nie w tym wypadku, bo to ja pierwszy wyraziłem wolę zapłaty i to nie jest właściwe. Nie odpuszczam, pytam kasjera dalej czy jeśli wejdzie tu za chwilę moja dziewczyna, kupi baton za 2 zł, to dostanie tą kawę i dolewkę płynu? Tak - odpowiada ze złośliwością kasjer. Zanim dokończyliśmy wymianę zdań, na stację wchodzi policjant - drogówka. Poczułem się nieswojo.

Odpuściłem, zapłaciłem i wróciłem do auta. Poprosiłem dziewczynę, żeby kupiła ten głupi batonik i skorzystała z tej promocji. Oczywiście dostała kawę i przy wyjściu prosi obsługę o dolanie płynu. Podchodzi pracownik stacji, dolewa płynu za parę kropel, bo niedawno dolewałem płynu do spryskiwaczy.

ORLEN - robisz to źle. Co będzie dalej? Przestaniecie obsługiwać niepełnosprawnych albo Ukraińców? A może ludzie poniżej 40 roku życia będą mieli wyższe ceny?

I żeby było jasne - mi nie chodzi o tą głupią kawę i dolewkę płynu, z którego i tak bym niewiele skorzystał. To tylko symbol i specjalnie mówiłem dziewczynie, że robię to prowokacyjnie. Chodzi o to, że jawnie pokazujecie, że część Klientów jest gorsza, a inna część według Waszych standardów jest lepsza. Nie mamy wpływu na to czy urodziliśmy się mężczyzną czy kobietą - i taki podział, nawet w najgłupszych sprawach pokazuje tylko, że przestrzegacie podwójnych standardów.

#!$%@?ąc zupełnie od poglądów politycznych - po prostu nie zamierzam korzystać więcej z tej stacji - do czego i Was zachęcam.

#orlen #orlenuczy #dyskryminacjamezczyzn #podwojnestandardy #lgbt #promocje #januszebiznesu #cebuladeals
Tino - Zatankowałem dzisiaj na ORLENIE za kilkaset złotych. Podchodzę do kasy, podaję...

źródło: comment_16152305891UOmL1aB2hXL7xeaOCZy1y.jpg

Pobierz
  • 25
@rouli: Napisałem, że tu chodzi o symbolikę, a nie idiotyczne promocje. Widzisz co się dzieje wokół. Dzisiaj głupia kawa, a za jakiś czas może nie dostaniesz się do lekarza, bo pierwszeństwo w kolejce będą miały kobiety? Nie przyjmą Cię do pracy, choć możesz mieć lepsze kwalifikacje, bo będą parytety? Wydaje się głupie i śmieszne - od takich małych rzeczy rodzą się większe zmiany. Polecam poczytać jak zazwyczaj wybuchały rewolucje.

@YebakaLesny:
@rouli: Nie ponosi - po prostu mi przykro. Zobaczysz, że za dwa dni, kiedy będzie "dzień mężczyzn" nie usłyszysz nic o tym święcie. Może obejrzyj filmik poniżej, niezależnie od autora i tego jak go obierają na wykopie - fajnie pokazane odczucia ze strony wielu mężczyzn. Ta głupia promocja z kawą, z której chciałem skorzystać była tylko taką kolejną małą szpilką od życia do codziennych rozterek i problemów. A Twój komentarz przekonuje,
@jotpol: Nie. A była taka promocja? Jeśli tak, to miałbym świadomość, że gdybym założył czapkę, to mógłbym z niej skorzystać. Teraz co mogę zrobić? Z moją sylwetką ciężko będzie udawać kobietę, ale przecież to i tak byłoby oszustwo. W Stanach może przejdzie. Jakbyś usłyszał, że tylko przystojny i pociągający mężczyzna dostanie kawę za darmo, ale Ty byś się nie załapał, bo kasjerka stwierdziła, że nie spełniasz wymogów, to jak byś się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tino: #!$%@? Ci da bojkot, ta firma za czasów PiSu nie ma zarabiać tylko być sponsorem politycznych zakupów, a nawet jakby cała Polska miała zbojkotować Orlen to #!$%@? to da bo są monopolista na rynku hurtowym
@jotpol: Come one - w zeszłym roku była taka sama promocja na jeszcze wielu więcej korpo-miejscach jak nie było lockdownu - BP, Starbucks, jakieś tam inne coffeeheaven - tych firm było więcej - w tym roku widzę, że się opamiętali, ale orlen idzie w zaparte i dalej serwuje takie coś. Nie interesują mnie poglądy, firmy i ich interesy. Wiem, że z polrenu już nie skorzystam, poza darmowym kiblem i zaczarowaniem panienki
@Tino: xddd
To już lepiej Juleczek słuchać, albo gejów jak mówią jak im źle, niż normalnego chłopaka, który ma problem ze kawy na dzień kobiet nie dostał xd a jeśli nie rozumiesz, jak działa marketing i że takie akcje służą tylko do poprawy wizerunku a w dodatku nie rozumiesz zachodniej kultury, gdzie kobiety w pewien sposób się traktuje szczególnie to..
W każdym razie wszystkiego najlepszego z okazji dnia kobiet
@Kapac: Jeśli byłeś na zachodzie, to wiedziałbyś, że taka akcja marketingowa byłaby niedopuszczalna, bo cała reszta środowisk od razu by ich zjadła wizerunkowo za dyskryminację. Tam się boją pasty do zębów nazwać wybielającą, bo to może być rasistowskie, a tu mi piszesz, że wykluczenie mężczyzn i rozdawanie tylko kobietom jakiejś głupiej błyskotki jest w porządku? Dorośnij, według screenów po wykopie %)
@Tino: i do tego chcesz żeby społeczeństwo dążyło? Mamy się bać mówić pasta wybielającą? Bo czujesz się kobietą czy tam o co ci chodzi w tym poście xd
Przez takich ludzi upada zachód, upadniemy i my