Wpis z mikrobloga

Dzisiaj chcialem sprzedać stare 20 letnie auto ktore kupilem 1,5 roku temu za 3k i włożyłem jakies 2k i jakos mnie skusilo żeby zadzownic do handlarzy xD Przez telefon spytali ile chcialbym dostać to mowiw 2.5k bo wiedzialem że zejda trochę z ceny. Przyjechali w 15 min popatrzyli przejechali sie i zaproponowali cene złomu xD Ja rozumiem ze to stary grat ale nad morze i z powrotem ze Śląska nim zajechalem bez problemu. Tak o chcialem sie tym z wami podzielic bo myślałem ze chociaż 1.5k dadzą to mógłbym sie zastanowić żeby sprzedać bo normalnie wiecej niz 2.5k nie dostane xD
#motoryzacja #handlarze #januszebiznesu
  • 17
@IwanDestruktor: Norma, mi handlarze za pierwsze moje auto, wystawione za 2k proponowali 900, a jak powiedziałem że nie, to Ci sami proponowali "max 600". Sumarycznie poszło do zwykłego użytkownika za chyba 1500. A jak sprzedawałem niedawno swoją kolejną furkę o wartości rynkowej 5k, wystawiłem za 3500 (za tyle też poszła) bo zależało mi na szybkiej kasie to proponowali 2000-2500 XDD
@IwanDestruktor: Takie moje spostrzeżenie, że angażujesz w sprzedaż pośrednika i jeszcze się dziwisz, że chce zarobić. Taki skup to jeździ po samochodach , na pewno nie kupi więcej niż 50% samochodów do których przyjedzie. Pewnie potem też musi przy tych autach wykonać jakąś pracę a trzeba też zauważyć, że mówimy tu głównie nie o kosztach zmiennych ( % od samochodu) ale głównie o kosztach stałych. Więc sprzedawanie w taki sposób samochodu