Wpis z mikrobloga

Drodzy Panowie, w dniu naszego święta, życzę Wam i sobie, żebyście w razie wojny nie byli już żywymi tarczami społeczeństwa, wysyłanymi na śmierć pod przymusem, jak nasi dziadkowie, czy pradziadkowie.

Społeczeństwo, które od tylu lat walczy o równouprawnienie, powinno zacząć płacić porządne pieniądze na armię zawodową, a nie zmuszać mężczyzn do walki za emerytów, polityków czy kobiety, konsumujących większość wydatków państwa, na którego utrzymanie w większości płacimy my w podatkach.

Życzę Wam i sobie, abyście w razie zagrożenia mogli się spokojnie ewakuować z rodziną, albo sami i nie byli nachodzeni przez żadnych pajacy w mundurach chcących was siłą zaciągnąć do wojska.

Dość barbarzyństwa i zmuszania młodych chłopaków do umierania w błocie i własnych flakach na froncie tylko dlatego, że reszta, która chowa się za ich plecami nie chce zapłacić za porządną zawodową armię i woli jakieś trzynastki dla emerytów i pięćsetplusy.

A karynom i grażynom, które chcą przywrócenia zasadniczej służby wojskowej i wysyłania ich na front w czasie wojny, żebyście wy mogły sobie uciec na spokojnie, życzę upadku na twarze w celu uszkodzenia ich sobie.

Poniżej zdjęcie książeczki wojskowej jaką dostaje każdy młody chłopak w Polsce po odbyciu komisji wojskowej, gdzie klasyfikuje się go jak bydło w celu oceny jego przydatności wojsku.

#dzienmezczyzn #niebieskiepaski #rozowepaski #pieklomezczyzn #logikaniebieskichpaskow #logikaniebieskichpaskow #ciekawostki #wojsko #wojna
s.....i - Drodzy Panowie, w dniu naszego święta, życzę Wam i sobie, żebyście w razie ...

źródło: comment_16153754547tCivpzQ9hdlUmdmO7UboO.jpg

Pobierz
  • 101
@skitarii: Też jestem przeciwnikiem przymusowego poboru ale ten system można by było ulepszyć. Zasadnicza służba to totalna porażka ale mogliby czegoś jednak nauczyć. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie szkoleń wojskowych gdzie byłaby obsługa broni (strzelanie, czyszczenie itp) i jakieś totalne podstawy jakiegoś survivalu czy innej partyzantki (wiadomo jeszcze mogłoby być coś innego). Tylko nie mogłoby być to robione na zasadzie "jedziesz w kamasze na pół roku" a powiedzmy żeby raz
w razie wojny na pewno siły wroga najpierw zapytają kto chce się ewakuować, a potem będą strzelać wyłącznie do żołnierzy i niszczyć sprzęt wojskowy. Każdy konflikt się zaczyna od ewakuacji i zabezpieczenia majątku cywili ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Scc_1: myślisz, że siły wroga będą marnować rakiety za setki tysięcy dolarów, żeby strzelać do pojedynczych budynków czy pojazdów bez znaczenia militarnego? XD

Skąd ty znasz wojnę? Z gier?
Też jestem przeciwnikiem przymusowego poboru ale ten system można by było ulepszyć. Zasadnicza służba to totalna porażka ale mogliby czegoś jednak nauczyć. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie szkoleń wojskowych gdzie byłaby obsługa broni (strzelanie, czyszczenie itp) i jakieś totalne podstawy jakiegoś survivalu czy innej partyzantki (wiadomo jeszcze mogłoby być coś innego).


@Lutonn: a po co? Przecież to bez sensu. Człowiek z samą bronią osobistą nic nie znaczy.

Jak brali do
Ja jestem psycholożką i tez miałam komisję, koleżanka po weterynarii również, także nie tylko medyczne zawody :)


@pampkijampki: To też medyczne zawody, służące ogarnianiu żołnierzy. Myślisz, że czemu po weterynarii biorą? Bo jest tam tak dużo zwierząt? XD

Nie, po prostu na wojnie będą żołnierzy szyć jak psy czy koty i każdy to będzie miał w dupie.