Wpis z mikrobloga

Półtorej roku temu, założyłem sobie autorski tag i obiecałem sobie, że regularnie będę wrzucał recenzję fajnych gier mobilnych, jako że sporo siedze na androidzie a rynek tne jest mało rozdmuchany. No... to zrobiłem 3 wpisy i się skonczyło :D Gram coraz mniej i mniej regularnie wiec samo z siebie jakośtak wyszło.

Ale wpadła mi taka perełka, że tag musiał zostać reaktywowany!

Panie i Panowie!!!

UNICIV

Jakiś skandynawski typ, zrobił klona Civilization VI na androia i cholera jasna, to wyglada naprawde dobrze. Byłem sceptycznie nastawiony, bo niby jest Civilization Revolution 2, które kosztuje z 40zł i jest gówniane i jest nawet przyjemne Battle of polytopia, które noo jest.... mocno uproszczone wzgledem Civki.

A tu taki kombajn! Jestem pod mega wrażeniem, jako fan oryginalnej Cywilizacji bo odnosze wrażenie, że chlop przełożył grę 1:1. Serio są tu wszytskie mechaniki - obsadzanie obywateli na heksagonach, dyplomacja, punkty wielkich ludzi, generałowie. Oczywiście grafika jest uproszczona, ale to nie przeszkadza. Na małym ekranie czasami zdarza się kliknąc, w pole obok, albo źle zaznaczyć jednostkę, ale to kwestia przyzwyczajenia.

SZTOS PROSZE PAŃSTWA SZTOS

W dodatku za darmo! I open source! I nawet po polsku!!!

Polecam wszytskim :)

#bestandroidgames #android #cywilizacja #gryandroid
Aerwin - Półtorej roku temu, założyłem sobie autorski tag i obiecałem sobie, że regul...

źródło: comment_1615480807D0Mzz2l8iLp2JobcodLBfq.jpg

Pobierz
  • 12
Jeszcze tytułem sprostowania, bo napisałem że civilizarionrevolutions jest gówniane. No w sumie nie jest, ale spędziłem w tej grze sporoi po czasiwbdoszedlem do wniosku że za dużo uwagi poświęcili stronie wizualnej a za mało mechanice. Toteż trzeba mieć mocny sprzęt i najlepiej tablet żeby swobodnie pograć, przy czym nie ma połowy opcji z wersji pecerowej. Tutaj mamy minimalistyczna wersje, ale wypełniona contentem.

Z colei batlle of polytopia to taka mocno cadualowa wersja
@Aerwin: Lubię głównie gry, które można obsługiwać myszką ;) Strategie turowe, RPG, przygodowe, karciane logiczne. Czyli na pewno nie platformówki, nie zręcznościowe, nie durne MMO, nie strzelanki. Offline, solo.
Przeszedłem już Baldurs 1 i Siege of Dragonspear, zainstalowana jest "dwójka". Sporo logicznych i trochę przygodowek, ostatnio Little Big Adventure, Machinarium, Botanicula.
Oczywiście płatne wchodzą w grę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Aerwin: Trafiłem tu szukając "Polytopia" w wyszukiwarce apki Wykop Mobilny

Polecam grę "Majesty" na Androida. Kosztuje chyba 10 zł. Stara gra, z czasów gdy Samsung Galaxy S(1) konkurował z Motorola Droid, a HTC Desire miało swoje problemy z dotykiem.

Świetny RTS. @bukimi Właśnie do tej gry podpinam mysz, bo precyzyjniej jestem w stanie wykonywać akcje.

Świat to starożytne fantasy z elfami, czarodziejami, itd., i humorem w Briefingach. Nie sterujemy zwerbowanymi jednostkami,