Wpis z mikrobloga

Pytanie czy mam szanse na odwołanie od „mandatu” zwanym również dodatkowa opłata parkingowa na „prywatnym” parkingu. Ponieważ dostałem kwit który opłaciłem bo straszyli wpisaniem do krajowego rejestru dłużników. Sytuacja wyglądała tak ze mandat dostałem 2min po zaparkowaniu a bilet kupiłem po 8min bo parkometr oczywiście nie wydawał reszty a płatności karta brak XD teraz próbuje odwoływać się mailowo ale totalnie mnie zlewają XD Mogę coś jeszcze zrobić w tej sytuacji?
#motoryzacja #samochody #parkowanie
  • 7
@snakegrifiin: Na pewno. Wpiszą w rejestr dłużnika kogoś kto może nie mieć z tym faktem kompletnie nic wspólnego. Kogoś kto mógł zbyć auto parę dni wcześniej (i jeszcze tego nie zdążył zgłosić) albo firmę leasingową na którą jest auto xD W Polsce jest problem ze ściągalnością zwykłych mandatów karnych. Podobnie jest z ustaleniem sprawców nieprawidłowego parkowania przez policję. A Wy się przejmujecie jakimś świstkiem od prywatnej firmy, która jedyne co może
@xTortox: przecież firma leasingowa wskaże od ręki użytkownika pojazdu i jeszcze skasuje opłatę dodatkową ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Te firmy z tego przecież żyją. Po olaniu poleci wniosek do sądu elektronicznego, przyjdzie nakaz zapłaty.

Chcesz się założyć, że tak będzie?

Nie porównuj kwestii odpowiedzialności karnej od odpowiedzialności cywilnej.
@xTortox: Nic nie wyjasni, bo jego wina jest niezaprzeczalna. Jedynie dobra wola wlasciciela terenu,zeby taka oplate uchylil czego nie zrobi. Jesli sprawa by trafila do sadu to OP bedzie musial zaplacic wszystko z gory na dol. Lacznie z kosztami sadowymi , zawyzonymi kosztami kancelarii itd. .Ale zanim do sadu trafi to te wszyskie firmy "parkingowe" sprzedaja takie wierzytelnosci do firm windykacyjnych a one juz sie w tancu nie #!$%@?. Milion telefonow
@bigger: oczywiście opłaciłem to w terminie żeby odpuścić sobie takich przyjemności :) ale niesmak pozostaje bo #!$%@? poszedłem rozmienić tylko hajs a kwit dostałem po 2min od zaparkowania XD