Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Mirki policja ma prawo zabrac dowod za kontrolki? Zatrzymala mnie chwile temu policja, tak o bez powodu i chcieli mi #!$%@? dowod bo pali sie abs esp check engine poduszki powietrzne zuzycie klockow hamulcowych migajacy reczny (uzupelnij plyn hamulcowy) plyn do spryskiwaczy i rezerwa (chociaz to ostatnie to #!$%@? im do tego) klocilem sie z nimi chwile i odpuscili
#prawo #mechanikasamochodowa #golf4 #golf #policja
  • 27
@Tomekv23: niestety słyszałem już o takich, a nawet i o jeszcze głupszych przypadkach.

zazwyczaj tłumaczą się potem baaaaaaardzo szeroką wykładnią tego przepisu PORD:

Art. 66. 1. Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego:

1) nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę;

utożsamiając kontrolkę z zagrożeniem bezpieczeństwa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kisieleeek: Idz pan w #!$%@?, zapalily sie wszystkie w ciagu 2 miesiecy, obd2 nie dziala w ogole wiec #!$%@? wymiane typu moze to jeblo moze temto, 2 elektrykow mi powiedzialo "PANIE JA TEGO ROZBIERAC NIE BEDE CO NAJWYZEJ MOGE CI TE KONTROLKI WYLUTOWAC" juz wole zeby sie palily
@Tomekv23: w rozporządzeniu ministra transportu w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów świecenie kontrolki autodiagnostyki systemu SRS jest oznaczone jako usterka ISTOTNA, tak samo ABS. "W przypadku gdy w pojeździe stwierdzono usterki istotne, uprawniony diagnosta zamieszcza wpis o nich w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu i określa wynik badania technicznego jako negatywny"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tomekv23: trafiles na spoko gości, ze Cie puścili. Za płyn do spryskiwaczy mogli dac mandat. Zabrac dowod i skierować na badania techniczne. W ogole jak takim samochodem jeździć?!
@Kabas: wow, screenshot artykulu z internetu bez jakiejkolwiek podstawy prawnej.

niestety internet ma to do siebie ze mozna tu znalezc wszystko - co nie znaczy ze we wszystko trzeba wierzyc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tylko_noc: Masz konkretnie w ustawie. Jak nie rozumiesz to poproś kogoś, żeby przeczytal ci na glos i wytlumaczyl. A tak w ogole to oddaj tego gruza na złom i zacznij jeździć komunikacją miejską.