Wpis z mikrobloga

#kupautozmikro #samochody #pierwsze4kola #motoryzacja

Zamierzam kupić Peugeota 308 2011 polift 1,6 ehdi 112KM z 121 tys. przebiegu, ale nie znam się za bardzo na tym wszystkim więc moglibyście ocenić czy warto i czy coś wygląda na podejrzane?

Zrobiony rozrząd przy 99 tys km (faktura)
Zrobione tarcze klocki tył przód(faktura)
Zrobione uszczelniacze pod wtryskami 3 punktowe (oring gumowy, miedziany + plastikowy ustalacz) w ASO
Zrobiony czujnik w łożysku z tyłu
„Spód jak nówka”. Tylnia belka ma lekki nalot miejscowy rdzy.
Lakier posiada „parkingówki”. Wgniecenie przy prawych tylnych drzwiach. Obtarcie na zderzaku z przodu. Kilka rysek przy tylnych kołach
Sprowadzony z Francji
Jeden kluczyk.
Opony zimowe BFGoodrisch 16 z 2018/19 roku, drugi sezon
Sprawdzony miernikiem lakieru: zazwyczaj od 130 do 185. Raz pojawiło się 215 i 240.
Olej wymieniony przy 117 tys km
W 2018 roku pierwszy właściciel w Polsce z przebiegiem 96 tys. km, drugi i aktualny właściciel kupił w sierpniu 2020. Sprzedaje podobno ze względu na mały rozmiar samochodu i bagażnika.

Cena 16000 zł

Więcej zdjęć w komentarzu
karol99200 - #kupautozmikro #samochody #pierwsze4kola #motoryzacja

Zamierzam kupić P...

źródło: comment_1616328961HMPOjp7cJRn9zLXyn17XlH.jpg

Pobierz
  • 25
@karol99200: Dla mnie ten przebieg jest podejrzany. Aczkolwiek mój ojciec ma diesla z 2009 roku i 60k nahulane. 2018 roku jeszcze kombinowali z przebiegami. Miej to na uwadze.
@Qql3l3 @piwakk @Mzil Takie peugeoty mają właśnie niskie przebiegi jak oglądałem na otomoto czy Olx. W cepik auto sprawdzone, wszystko wygląda w porządku. Jedynie pokazuje w cepik, że we Francji był jakiś "incydent" i nie wiem jak to rozumieć, bo miernik lakieru niczego nie wykazał podejrzanego. Równie dobrze może to być ten gniot przy drzwiach, bo podobno był już wcześniej
@karol99200: 215-240 wskazuje na jakieś malowanko, w którym miejscu to miałeś? CEPiK pokazuje od momentu sprowadzenia i to chyba tylko od 2013 roku jesli auto jest caly czas w polsce
@Qql3l3 na masce w dwóch miejscach było 215 i 218 a w dwóch miejscach już po 185, dach 185-205, 240 było na progu przy tylnej oponie.

CEPIK pokazuje tylko dane polskie właśnie i trochę się martwię o tę przygodę we Francji, ale ogólnie wydaje się w porządku, koleś też niczego nie ukrywał i cena też ładna jest ze względu na tego gniota i ryski.
Jakbym pojechał oglądać to bym sprawdził czy nie
@karol99200: Dla mnie na 100% majstrowane przy przebiegu.
1. Zachodni Diesel(tam się dieslami robi przebiegi)
2. Sprowadzony w latach gdzie jeszcze majstrowali przy przebiegach
3. Auto prawdopodobnie poflotowe. Tam przeważnie francuzów używają do floty