Wpis z mikrobloga

#audio #pytaniedoeksperta #pytanie #logitech

Witam Mirki, przymierzam się do zakupu zestawu głośnikowego do komputera typu surround, na celowniku mam Logitech Z 906 5.1. Jestem w temacie audio zielony, więc mam pytanie - czy mając tylko zintegrowaną kartę dźwiękową muszę kupić zewnętrzną kartę (chyba nazywają się DAC)? Jeśli tak, to jaką polecacie do tychże głośników?
  • 21
@macialkewicz U mnie idzie hdmi do Plazmy, z p lazmy po wtyku stereo idzie na głośnik centralny a z niego na głośniki + odczep na wzmcniacz 1 kilowat który obsługuje 2 x altus 100w gaktycznej mocy o subwufer koncertowy 200watt ale to trzeba mieć gruuube szyby w oknach ¯_(ツ)_/¯
@macialkewicz: Ja bym w ogóle się nie bawił w żadne cudaczne 5.1. Chyba, że masz w ogóle szansę rozstawić je odpowiednio i akustyka pomieszczenia też pozwoli na to, by taki zestaw miał jakąkolwiek szansę bytu.

DAC to Digital/Analog Converter, czyli po prostu układ na płycie głównej/karcie dźwiękowej tudzież w głośnikach aktywnych, którego zadaniem jest przetworzyć sygnał cyfrowy na analogowy, który - mówiąc bardzo obrazowo - dadzą radę już przełknąć sluchawki czy
@macialkewicz: Jestem posiadaczem tych głośników od dwóch lat i SZCZERZE je polecam, za tą cenę nic lepszego nie znajdziesz, jakość dzwięku jest wporządku, skrzynia naprawdę mocna, pilocik fajny. Grunt to dobre rozstawienie lub granie na innej konfiguracji niz 5.1. Ważna też jest akustyka, polecam pod skrzynie położyć jakiś dywanik.

U mnie połączenie ich wygląda następująco:

Chromecast do TV (Spotify, YT, Soundcloud) TV podpięty kablem optycznym do głośników.

Jeżeli chodzi o zintegrowaną
źródło: comment_1616339511XMeZg8ivKvt6jp6KZbmdNT.jpg
@szypkigosc: Te Z906 to głośniki z 2011 roku. Nie wspominając już o tym, że za taką cenę kupi już coś lepszego. Tak naprawdę to już kwestia tego czego OP oczekuje.

PS Ten morelowy logilink to lipa totalna. Omijałbym szerokim łukiem.
@LisiaRumba: Co z tego ze z 2011? Ja je wyłapałem na amazaon.de za 800zł, nie majac zadnego wzmacniacza w domu, nie znajdzie sie nic lepszego w tej cenie.

Lipa lipa, ale porównując do zintegrowanej kraty dzwiekowej juz mniejsza lipa ;)
@szypkigosc: Chodzi mi raczej o sam fakt, że te głośniki są już trochę wiekowe. Na horyzoncie jest mnoga ilość różnego rodzaju kolumn/głośników/monitorów bliskiego pora, że w cenie ~1k zwyczajnie może mieć sprzęt, który zagra lepiej niż Z906. Jak pisałem ja i Ty - problemem będzie odpowiednie rozmieszczenie i akustyka pokoju.

Zaznaczę, że wszystko zależy od tego czego szuka OP.

Zestaw 5.1 będzie pewnie bardziej efekciarski przy oglądaniu filmów.
Zestaw stereo będzie
No tak ale dwa fajne monitorki plus jakiś wzmacniacz, da się coś znaleźć? Nie odbieraj tego jako jakieś przekomarzanie, ciekaw jestem bo może bym sobie coś zmienił u siebie.

Ogólnie te głośniki najlepiej grają w filmach i grach gdzie jest opcja 5.1, jak pierwszy raz odpalilem na nich Battlefielda 1 i strzelil do mnie czołg a sub byl na 70% to myślałem że dom mi sie wali :D

> Nawet tanie chińskie
@LisiaRumba: Dzięki za wyjaśnienie laikowi jak to działa.
Obecnie używam Microlab M880 i jestem z nich bardzo zadowolony, ale chciałbym spróbować czegoś nowego i wyobrażam sobie, że właśnie tym byłby dźwięk surround - zwłaszcza, że lubię poza słuchaniem muzyki obejrzeć film albo pograć w gierki. Mam spory pokój więc myślę że jeśli chodzi o przestrzeń to te logitechy by się nie marnowały.

Ciekawi mnie, czemu napisałeś, że to cudaczne rozwiązanie? Czy
@szypkigosc: Myślę, że gdybym przesiadł się na nie z moich Microlabów M880 to też by mnie zwaliło z nóg :D

Grunt to dobre rozstawienie lub granie na innej konfiguracji niz 5.1

Co masz na myśli przez granie na innej konfiguracji?
@macialkewicz mam logitech z5500, czyli głośniki i graty te same ( ͡~ ͜ʖ ͡°) łapka podpinam przez aux i jest przestrzenny od razu, a tv mam podpięte optycznym, przepaść między optycznym i aux jest nie do porównania oczywiście na korzyść optyka :)
Hej, sorki za zapłon, ale ostatnio jestem zalatany jak bóbr, który musi walnąć tamę na Niagarze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@szypkigosc: To zależy. Możesz w tej cenie dorwać aktywne monitory albo zestaw monitory pasywne + wzmacniacz. Kombinacji jest mnoga ilość tak naprawdę. I nie odbierałem tego jako przekomarzanie, szczególnie że dyskusja się toczy po dobrym torze i wymiana opinii jest zawsze w cenie. :)

@macialkewicz: Tyle