Wpis z mikrobloga

Konia z rzędem temu kto wymyśli sposób na rozwiązanie takiego problemu: mam szablon protokołu. Zbieram sobie dane do tych protokołów w formacie csv. Chciałbym zrobić automatyczne (lub przynajmniej ułatwienie) wgrywanie tych danych jako sformatowane tabele.
Próbowałem jako obiekt Excel, ale to się wstawia jako obrazek i nie dzieli stron.

Mam możliwość jeszcze eksportu tych danych w JSON, XML i całkowicie mogę przebudować aplikację, żeby hulała na MySQL. Kwestia tego jak to ustawić. Jakieś custom VBA?

#word #vba #office #excel
  • 14
@Boleslaw_Smiszny:

Konia z rzędem temu kto wymyśli sposób na rozwiązanie takiego problemu

Stosujesz ten poradnik "jak uzyskać odpowiedź na elektrodzie? Punkt pierwszy: zacznij od tego, że na pewno się nie da zrobić."? ( ͡º ͜ʖ͡º)

A do ogarniania danych z wielu osobnych plików użyj Power Query.
Za bardzo nie rozumiem tego o elektrodzie XD


@Boleslaw_Smiszny:
No jak zapytasz "jak zrobić XYZ?" to cię zleją, odeślą do wyszukiwarki i zamkną temat.
A jak ich podpuścisz "tego XYZ to się nie da zrobić!" to od razu podadzą rozwiązanie, żeby Ci pokazać, że się mylisz.
A jeszcze lepiej "chciałbym zrobić XYZ, więc robię (tu celowo błędne rozwiązanie)" - to takiej okazji, żeby wytknąć błędy nie przepuszczą. ( ͡º ͜
wgrywanie tych danych jako sformatowane tabele


@Boleslaw_Smiszny: No jak dajesz precyzyjne pytanie "wgrywanie tych danych jako sformatowane tabele" to dostajesz równie precyzyjną odpowiedź.
PQ jest w stanie zaciągać te Twoje .csv-ki, ogarnąć je i wypluć w formie "sformatowanych tabel".
@Boleslaw_Smiszny:
No ja bym mimo wszystko spróbował PQ + korespondencja seryjna w tabeli narysowanej w Wordzie.
Ale nigdy takich fikołków nie potrzebowałem robić, a nie będę teraz zużywał czasu na szukanie jakiegoś rozwiązania. ( ͡° ͜ʖ ͡°)