Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu w związku z jedną z wielu niezbyt cywilizowanych interwencji policji w naszym kraju wysłałem maila do Naczelnika Wydziału Kontroli Policji we Wrocławiu z prośbą o rzetelną ocenę poprawności 'interwencji' przeprowadzonej przez funkcjonariuszy wrocławskiej policji. Dziś dostałem odpowiedź - jak również adresy email 14 innych osób które wysłało zgłoszenie w tej sprawie.

Biorę po 200 złotych z konta każdej drużyny i słucham państwa - co z tym dalej zrobić:)?

#policja #rodo
źródło: comment_1616596622MZ0UWwH5n91LIGvBqbeOmd.jpg
  • 8
@Adriian321: zgodnie z RODO jesli można powiązać go w konkretną osobą to tak - w przypadku gdy ktos przed @ ma imie i nazwisko to bezdyskusjyjnie, a jesli ma jakiś randomowy to już dłuższa analiza. ale generalnie fuckup policji
@kaczoor myślę że standardowo, podlinkowałem materiał (był film na yt z interwencji) i uprzejmie poprosiłem rzecznika o odpowiedź na kilka pytań:

Czy jego zdaniem interwencja przeprowadzona została w sposób poprawny?
Czy stosowanie przemocy fizycznej wobec zatrzymanego jak i rejestrującego zdarzenie była uzasadniona?
Czy ingerencja w prywatność osobny zatrzymanej poprzez przeglądanie zawartości telefonu przez funkcjonariusza jest zgodna z prawem?
Czy odmowa przedstawienia się przez funkcjonariusza przeprowadzjącego interwencję jest standardem w KMP Wrocław?
Czy