Wpis z mikrobloga

Jesteśmy u progu katastrofy, kolejne oddziały w pośpiechu masowo są zamieniane na oddziały covidowe, niedługo przekroczymy próg wydolności systemu ochrony zdrowia. Na moim oddziale coraz młodsi ludzie umierają i nie można z tym nic zrobić. Przepraszam, ale według mnie każdy szur i foliarz powinien być karnie wcielony do karmienia, przebierania i oklepywania chorych na koronawirusa, ponieważ obecnie nie ma do tego ludzi, nie wspominając o prowadzeniu chorych. Nie jest możliwe dokładne prowadzenie po 12 pacjentów w ciężkim stanie przez jednego lekarza. W dodatku psychicznie dobijają nas telefony od rodzin, często więcej niż jedna osoba dzwoni w sprawie jednego pacjenta. Rozmawiając z każdym 5 min licząc po 2 osoby do pacjenta mamy 10 minut na jednego chorego, razy 12 osób mamy 120min czyli 2h pracy na samą rozmowę z rodzinami! Nie miejcie do nas pretensji o to, że nie mamy czasu Was o wszystkim informować! W przypadku pogorszenia pacjenta zawsze rodzina jest informowana, w innych przypadkach nie dzwońcie codziennie i niech dzwoni jedna osoba, a potem informujcie siebie nawzajem w rodzinie!
Jeżeli ktoś ma jakieś pytania w sprawie leczenia lub pracy w oddziale covidowym zapraszam do dyskusji.

#koronawirus #covid19 #polska
  • 101
@Littletiki: panie lekarzu, prosze o przepustke. Moge nawet pochodzic po szpitalu bez kombinezonu. Jesli mi oplacisz test na przeciwciala to zobaczysz ze to przechodzilem. Tylko swoja prace udokumentuje nagraniem na zywo z tego przeciazonego szpitala. Jesli sytuacja bedzie niezgodna z tym co podaja media i ty, a w szpitalach bedzie wiecej niz 10% wolnych lozek lub beda tam pacjenci nie wymagajacy terapii szpitalnej to odszczekasz te slowa. Jesli jest tak jak
@Littletiki: no widzisz, ludzie maja watpliwosci co do wiarygodnosci danych i chetnie by przekonali sie, ze to co mowisz i szerza media jest prawda. Przypomne, ze przy pierwszej fali, w pazdzierniku 2020 liczba ogolna hospitalizacji byla mniejsza o 35% niz w roku poprzednim
https://zdrowedane.nfz.gov.pl/course/view.php?id=144
Sumarycznie 1/3 mniej osob miala dostep do szpitali. A co do wolontariatu, to nie ma mozliwosci podjecia takiego na oddziale zakaznym, gdyz na ten maja wstep tylko
@Littletiki:

Nie wierzysz, że sytuacja w szpitalach jest dramatyczna

Nie jest taka, jaką malują nam media a sytuacja jest ciężka ze względu na znacznie ograniczony dostęp do pełnej opieki szpitalnej i redukcję łóżek niecovidowych w proporcji znacznie większej niż dokładanie łóżek covidowych.

ludzie umierają masowo

To niestety wiem i bardzo nad tym ubolewam i mam nadzieję, że osoby z administracji rządowej odpowiedzialnych za tą sytuację odpowiedzą przed MTK o ludobójstwo.
@dziadeq: Miejsc na specjalizacje najbardziej potrzebnych jest dużo- czyli medycyna rodzinna, choroby wewnętrzne, chirurgia ogólna, pediatria dostanie się na nie każdy chętny. Problemem jest, że mało miejsc jest dla np dermatologów, okulistów, radiologów. Takie miejsca są zarezerwowane dla najlepszych absolwentów i trudno na nie się dostać. Taka polityka ze strony państwa jest jak najbardziej zasadna, bo podstawa piramidy czyli takie specjalizacje jak powyżej są najbardziej potrzebne.