Wpis z mikrobloga

Dlaczego w takim układzie analiza wskazuje, że lepiej białemu zrobić roszadę/bić skoczka C6 niż uciekać wieżą B1?


@Nedved: niezbadane są pomysły komputera :D
Tak serio to obstawiam, że silnik uznaje tę pozycję za przegraną dla białych niezależnie od tego co zostanie zagrane :D
Gram od nieco ponad tygodnia []


@Nedved: kurcze, o ile komputer bywa czasami pomocny w znajdowaniu prostych błędów, to brakuje mu takiego ludzkiego podejścia do szachów.
Zwłaszcza na początku kariery szachowej.
@PoteznyNick: Hmm popraw mnie jeśli się mylę, ale na końcu ja królem zbijam gońca więc po mojej stronie wieża i goniec po jego goniec i skoczek więc wciąż to kiepski ruch wg mnie.
@Nedved: przy czym też pamiętaj, że taka wymiana na wyższym poziomie umiejętności ma więcej sensu. Bo mając mniejsze umiejętności łatwiej wykorzystać wieże niż skorzystać z synergii skoczek+skoczek lub skoczek+goniec
@Nedved najprawdopodobniej poleci jeszcze pion z e4, więc może być remis w wynianie. W sumie nie ma dramatu białymi - czarny jest zderoszowany i ma nieaktywne wieże, na remis można chyba grać. Te dwa skoczki mogą być uciążliwe dla czarnych.