Wpis z mikrobloga

Ktos tutaj przechodził ciężej #koronawirus i ma teraz tzw. "mgłe covidową"? Byłam hospitalizowana od września do połowy października. Od jakiś czterech miesięcy mam problemy ze snem, dezorientacją, ale najgorzej jest z pamięcią. Mylą mi się nawet pory roku, jakby kilka miesięcy wycięto mi z życia. Byłam ostatnio pewna, że za niedługo święta Bożego Narodzenia, a nie Wielkanocy XD Czasem też czuję typowe odrealnienie i nie jestem w stanie stwierdzić, czy to co się właśnie dzieje to sen, czy jawa. Lekarz rodzinny przepisał tylko tabletki na sen, bo stwierdził, że jeżeli nie ma obniżonego nastroju, to może to być kwestia "niedospania" i snu z którym też mam problemy. Natomiast lekarz, który kontroluje mnie co 1.5 miesiąca apropo powikłań po #covid zalecił psychiatrę. Tylko czy #psychiatra może pomóc, jeżeli to wyłączenie powikłania po chorobie?
#covid19 #psychiatra #psychologia #choroby #choroby #medycyna #lekarz
  • 40
@paniswiata: Czy psychiatra pomoże? Cholera wie. Póki co, nie do końca wiadomo jaka jest przyczyna tych objawów i jak je leczyć. Dobra wiadomość jest taka, że te zaburzenia wydają się być przejściowe. Tak więc pozostaje czekać, odpoczywać, nie narażać się na stres.
@paniswiata Mirek @Nikic21 ma dużo racji, lekarz na pewno zaleci ci ćwiczenie mózgu jak każdego innego narządu. Poczytaj co mocno angażuje mózg do pracy na wysokich obrotach, wiem że rozwiązywanie jakiś rebusów jest zalecanei poświęć na to 15 minut dziennie ale intensywnie. tak Alzheimera się polepsza
@jadalny_kasztan: o kurde. O neurologu nic mi nie wspominali... Zdrowia dla mamy życzę.
@Nikic21: ja się ostatnio złapałam na tym, że z impetem wychodziłam z łóżka i wychodziłam z pokoju, ale nagle oprzytomnialam i nie wiedziałam o co chodzi i gdzie się wybieram XD dziwnie to brzmi co prawda, ale jakoś nie da się tego zatrzymać
@paniswiata: w sumie ciekawy efekt, jak po przećpaniu się, zdrowo jedz + woda i pamiętaj o witaminach, powinno z czasem przechodzić + ćwiczenia na pamięć, jak za miech-dwa nie będzie poprawy to do neurologa, on już zleci rezonans