•  

590 + 1 = 591

Tytuł: Drach
    Autor: Szczepan Twardoch
    Gatunek: literatura piękna
    ISBN: 9788308054314
    Ocena: ★★★★★★★☆☆☆

Chyba najbardziej plastyczna opowieść Twardocha.

Fanem talentu Twardocha zostałem po cyklu "Króla", "Pokora" mimo tego, że była książką dosyć udaną, to nieco mnie rozczarowała. Stąd te postanowienie, aby nadrobić wszystkiego jego powieści.

Stąd też to, co będę określał dalej jako lekkie rozczarowanie ktoś mógłby nazwać błędem poznawczym. A mam na myśli to, że Twardoch mógłby się zdecydować nad zmianą archetypu swojego głównego bohatera.

Zwłaszcza, że talent do opowiadania historii jest u autora nieprzeciętny. Konwencja przyjęta w "Drachu" choć ciekawa, może wydawać się niczym niezwykłym. Pozbycie się widocznych sygnatur czasowych może ukrywać niezbyt skomplikowaną historię czy powtarzalność niektórych motywów. Czasem wydaje się, że autor uprawia sztukę dla sztuki i popisuje się wiedzą w długich opisach przywołujących na myśl "Nad Niemnem". A przyjęty zabieg nietłumaczenia kwestii wypowiadanych w języku obcym akurat mi nie przeszkadzał, dodawał uroku i klimatu opisywanym wydarzeniom.

Generalnie polecam, nie tylko fanom Twardocha.

Wpis dodano za pomocą strony https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #powiesc #literaturapolska #literaturapiekna

źródło: 324414-352x500.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (39)

Gdy ci smutno gdy ci źle, pomyśl o tych panach i wyobraź sobie świeżą ślinę wyplutą w ich kierunku i spływającą po ich licach.

Uważają oni bowiem ze nawet w przypadku ciąży z gwałtu czy przy zagrożeniu zdrowia lub życia kobiety aborcja powinna być nielegalna, a lekarz i kobieta powinni być sądzeni i iść do więzienia.

Nie ma w słowniku ludzi cywilizowanych słów określających taką postawę. To przedstawiciele cywilizacji obcej ludziom rozumnym, groźnej dla swojego otoczenia.

#bekazprawakow #bekazkatoli #neuropa
    pokaż całość

odpowiedzi (37)

Właśnie w RMFie mówili ze liczba osób w wieku ponad 30 mieszkających z rodzicami wzrosła w ostatnim czasie o 170 tys. Hehe redaktorek skwitował to uwagą

hehehe bo nie ma to jak obiadki mamusi
    Ale mnie wqrwiaja takie oskarki z zerowym pojeciem o zyciu i zyjacy w bańce
    #nieruchomosci #bekazpodludzi

odpowiedzi (56)