Wpis z mikrobloga

Cześć mirki i mirabelki.

Minęły kolejne dwa tygodnie, minął kolejny sprint prac nad moim serwisem - https://www.tibia-statistic.com , zatem chciałem podzielić się z wami informacjami co udało się zrealizować i nad czym planuje pracować w kolejnym sprincie. Co do postępów z ostatnich dwóch tygodni - pracowałem mocno nad poprawkami do Boss Huntera (mechanizm wyliczający prawdopodobieństwa wystąpienia bossów), poprawki graficzne oraz wstęp pod pozycjonowanie się.

Głównie prace w obszarze predykcji bossów, polegały na refaktoryzacji procesu pobierania wpisów z Kill Statistics, zmiany w algorytmach wyliczających prawdopodobieństwo wystąpienia oraz dodanie możliwości potencjalnym moderatom na edycje, jakie bossy joby skanujące maja pobierać. Utworzyłem w ramach tego, w panelu admina miejsce, w którym można dodać kolejnego potwora, uzupełnić mu grupę oraz ustawić zdjęcie (tylko użytkownik z rola Moderatora). Zdjęcia do potworów będą hostowane teraz na moim serwerze. Udało się poprawić tez harmonogram uruchamiania się joba skanującego dane, oraz dodałem pare zabezpieczeń na wypadek niedostępności Tibia.com.

Druga rzeczą na która poszło trochę energii to zebranie w calość znanych błędów w wyświetlaniu się elementów na stronie (również na mobile). Zbudowana została od nowa stopka, kontroler obsługujący karuzele na stronie głównej również został poprawiony, ponieważ w konkretach przypadkach blokował się przycisk zmiany newsa na kolejny. Z mniejszych poprawek na froncie, dodałem również JavaScript do zabezpieczenia buttona przy wyborze świata, aby nie można było wybrać pierwszego, pustego selecta.

Ostatnia dużą rzeczą nad która pracowałem to kwestie optymalizacji witryny pod katem wyszukiwarek. Poprawiłem sposób budowania URL do konkretnego świata z wynikami predykcji - od teraz url jest bez parametrów POST. Dodałem do serwisu sitemape na potrzeby zindeksowania mapy strony. Poza tym strona dostała już certyfikat SSL.

Poniżej cały changelog:


W przyszlym sprincie planuje wprowadzic pare poprawek w narzedziu predykcji bossow:
- dane beda cachowane na 24h po wyliczeniu
- pozbyc sie bossow ktore ciezko przewidziec bo wystepuja w wielu miejscach,
- system ostrzegania mnie o niepowodzeniu pracy joba wyliczajacego dane (mail o niepowodzeniu/powodzeniu)

oraz inne, mniejsze bledy oraz optymalizacje. Dodatkowo planuje rozpoczac juz prace nad kolejnym narzedziem - "Where to hunt" ktore podpowie kazdemu lvl (po podaniu lvla i profesji i informacji o premium/free) gdzie moze isc expic - program zwroci liste potworow wraz z "score" na co warto isc expic.

Zachecam do uzywania i podsylania sugestii co poprawic :)

https://www.tibia-statistic.com/bosshunter

#tibia #naukaprogramowania #tworczoscwlasna #frostmachine
źródło: comment_16169327018avnLaQHbmYbCUdrd7abYV.jpg
  • 6
@losmietos: Faktycznie byl blad na froncie z pobieraniem nazwy swiatow do "Selecta" ktorym wybiera sie ten konktetny. Dane byly liczone wiec sa juz widoczne - poprawione. Wielkie dzieki za zwrocenie uwagi :)