Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki. Pijcie ze mno kompot. Oto chyba wróciłem do retro grania i wreszcie przyszła do mnie prawdziwa amiga, a nie jakaś 500. Teraz tylko trzeba składać na coś dużego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Następna będzie a4000 lub a3000.
#amiga #retrogaming #commodore #staregry #starekomputery #nostalgia #chwalesie
Pobierz
źródło: comment_1616945159o6N5A61FkiAu4FdUtXIUv1.jpg
  • 12
Następna będzie a4000 lub a3000.


@Banacek: Zmień pracę, weź kredyt. ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Ja swoją kupiłem jakieś 9 lat temu i kosztowała ok 350 zł z dopałką 4MB Fast RAM i FPU. Co do kondensatorów jeśli nigdy nie lutowałeś, to nie polecam. Kondensatory elektrolityczne SMD to jedne z trudniejszych komponentów do wymiany, ale jak to mówią dla chcącego nic trudnego. Trzeba tylko popatrzeć na tutoriale i
@Banacek: Broń Boże jeśli się nie znasz na lutowaniu - nie dotykaj. Trzeba sprzęt do SMD (lub dwie lutownice we wprawnych rękach) i ogarniać ciut więcej niż podstawy. Jak już wymienić na tantale, będzie drożej ale na zawsze. I jak działa - nie ruszać, chociaż jest ryzyko że któryś się rozleje i uszkodzi płytę.
@detalite: Ja dwadzieścia lat temu pozbywałem się moich amig aby do zakupu laptopa sobie dorzucić. Dzisiaj za samą 1200 można laptopa kupić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Z tym lutowaniem, to mam kuzyna opcykanego w amigach to powinien ogarniać temat.