Wpis z mikrobloga

@pawfie68
@Mamerki69 myślałem o bardziej głębokim lesie, takim żeby nie było puszek xD chociaż nigdy tak w las poza ścieżki się nie ładowałem więc nie wiem, może tam też są puszki xD zwierzyny raczej się nie boję tylko przykrych konsekwencji prawnych czy właśnie wizyty pana leśnika który każe mi #!$%@?ć
@JarekNoooTego: Szansa, że kogoś spotkasz w środku lasu jest bardzo, bardzo mała. Do tego nawet jak spotkasz leśniczego to nie jest powiedziane, że dostaniesz mandat, bo wystarczy spokojnie zagadać i większość nie robi problemów. Stosuj zasady leave no trace, nie rozpalaj ognia jak jest susza w lesie i nic złego cię nie spotka.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JarekNoooTego: dużo zależy od tego jak będzie wyglądać ten Twój obóz. Jeśli użyjesz drewna do budowy schronienia to mandat masz na 100% przy pierwszym kontakcie ze strażą leśną. Z ogniskiem też sprawa wbrew pozorom nie jest taka łatwa. Jak go nie dopalisz umiejętnie do końca to te czarne resztki będą się latami rozkładać. No i jak rozpalisz ognisko to leśniczy z dużym prawdopodobieństwem będzie wiedział o Twojej obecności w lesie, bo
@JarekNoooTego: Ja bym zaczął od tego czy w ogóle umiesz palić ognisko? Legalne czy nielegalne, karane czy nie karane, to dalej bardzo niebezpieczne.
Polecam „przetestować” swoje umiejętności w wyznaczonych miejscach w Twojej okolicy. Ścieżki edukacyjne, pola kempingowe, przystanki na trasie kajakowej, polany przy leśniczowkach, przydrożne zajazdy itp. itd. Takie miejsca maja wyznaczony, najczęściej kamienny krąg.
Naucz się rozpalać i DOGASZAĆ ogień w takim miejscu zanim to zrobisz w dziczy. Zbyt wiele
@JarekNoooTego: z tego co mi się obiło mają to być tereny atrakcyjne turystycznie. To znaczy nie powinno być sytuacji że dostaniesz wyznaczony na wpół goły kawałek pomiędzy wycinkami.
Dobry przykład to Mazowiecki Park Krajobrazowy który był w dostępny w ramach pilotażu.