Wpis z mikrobloga

@DerMirker: A gdzie to się tak budowało, bo na pewno nie w Polsce :D
No chyba że ja czegoś nie wiem i takie np. Kurdwanów, Wola, Piaski, Prądniki, Płaszów, Rżąka czy Azory miały dobry zbiorkom już od lat 80-ych.
Tak się kiedyś projektowało osiedla - najpierw zbiorkom i infrastruktura, później osiedla.


@DerMirker: Gówno prawda. Pewnie z Nową Hutą było inaczej, bo to była inwestycja modelowa, ale rzeczywistość była inna.
"Moje" osiedle zostało wybudowane na początku lat 80-tych. Najbliższy sklep był 3 przystanki w kierunku miasta. Była szkoła, ale tak przeładowana że pracowała na 3 zmiany (chodziłem do szkoły na 14:25). Szkołę rozbudowano dopiero na początku lat 90-tych. Przedszkoli też było
@DerMirker: pojechałem kiedyś do stolicy w latach dziewięćdziesiątych na koncert śp. Michaela Jacksona. No i oczywiście jak już się nacieszyłem automatycznie otwieranymi drzwiami, to trzeba było przejechać się metrem. Pojechałem na kabaty właśnie, bo dalej się nie dało, wychodzę na powierzchnię i widzę coś takiego co wrzuciłeś na fotę. I pierwsza myśl, to było takie wtf, poprowadzili metro na klepisko. I teraz za każdym razem jak próbuję ze swojego gównoosiedla niby