Wpis z mikrobloga

Dziś opowiem Wam o bardzo francuskiej rzeczy - o elektrycznym baniaku na wodę. We Francji mieszkania ogrzewa się elektrycznie, również woda jest doprowadzana tylko zimna i elektrycznie ogrzewa się ją w takim baniaku. Jest on bardzo duży.

W większych mieszkaniach, zbiornik ten znajduje się w małym osobnym pomieszczeniu, gdzie trzyma się szczotki, wszelkie detergenty i niepotrzebne rzeczy. Spytacie czemu? Ten zbiornik zawsze, ale to zawsze pachnie taką zastałą wodą, albo bagnem :-) Dlatego lepiej, jak jest w osobnym pomieszczeniu, zazwyczaj koło toalety i dzieli z nim wentylację.

W mniejszych mieszkaniach, zbiornik jest wbudowany w przesuwaną szafę wnękową, taką robioną na wymiar, we Francji prawie każde mieszkanie taką szafę ma.

Tu powiem, że wielkim plusem Francji jest to, że można wynająć mieszkanie bez mebli. Taka szafa i tak tam będzie.

#francja #ciekawostki #nieruchomosci

--
Wszystkie nieodpowiednie komentarze będą usuwane
  • 14
@NadiaFrance: Poznałam ostatnio dziewczynę która mieszka na stałe w Norwegi i mówiła że u nich też grzeją się prądem. W Polsce nikogo na to nie stać.
Z szafy to bagno nie śmierdzi?

Ja wynajęłam mieszkanie bez mebli, bardzo ubolewam że 95% jest umeblowana, prze to nie mam się gdzie wyprowadzić :((
Tu powiem, że wielkim plusem Francji jest to, że można wynająć mieszkanie bez mebli. Taka szafa i tak tam będzie.


@NadiaFrance: Jaki tu plus? Że przy zmianie mieszkania musisz wszystkie meble ze sobą tyrać wynajętym busem ? Często nie ma nawet lodówki i kuchenki. Jak dla mnie to nonsens, ciężko znaleźć fajne umeblowane mieszkanie