Wpis z mikrobloga

Dzisiaj miałem dzień przeglądów.
Przegląd to przegląd, inne rzeczy po za pomiarem ipz i R izolacji mnie nie interesują. W praktyce nawet pomiaru izolacji przy okresowych się nie robi bo po co skoro działa. No chyba, że jesteś moderatorem elektrody, to się robi nawet pomiar różnicówki, której nie ma.
Dobra, to tyle z zarzutki.

A na poważnie, w jednym z lokali gminnych pukam do drzwi.
KTO TAM?
ELEKTRYK Z GMINY, PRZEGLĄDY ROBIĘ
facet mówi, że nie otworzy bo on nie ma prądu i mam #!$%@?ć.
Prądu nie ma, ale telewizor sobie gra xD

Normalnie bym to olał, gdyby nie tekst "#!$%@?".
OTWÓRZ TERAZ TE DRZWI BO CI JE #!$%@? A GMINA CI ZA TO NIE ZWRÓCI i #!$%@? mu w te drzwi a zamek aż prosi się o to aby wyrwać futrynę, która swoje już przeżyła.
Facet wystraszony otworzył i wpuścił. Zaczął przepraszać i prosić, abym nigdzie nic nie zgłaszał. Licznik ściągnięto mu za zadłużenie 3 tygodnie temu i wykręcono wtsy, oplombowano. Dla niewtajemniczonych wts-y to bezpieczniki wkręcane porcelaną.
Ten wkręcił je na klatce, z kolei licznik ma w domu, znaczy miał.

Gdyby mnie wpuścił normalnie, to w zasadzie zignorowałbym temat, nawet jakby nie wpuścił. Jednak tekst "#!$%@?" nie dał mi spokoju.

Mam tylko nadzieję, że nie będę ciągany po komisariatach a potem sądach.

Tak, w starym budownictwie w mieszkaniu można mieć 3 fazy. 3 fazy można mieć i w bloku i w wieżowcu. Nie jest to żaden problem.

#detektywzarzutka
Pobierz Zarzutkkake - Dzisiaj miałem dzień przeglądów. 
Przegląd to przegląd, inne rzeczy po ...
źródło: comment_1617209595kUuXE2pzak62asluFyHcG3.jpg
  • 52
@Toxicowski to wtedy prywatnie mnie ktoś wzywa na przegląd. To są lokale gminne. Właścicielem lokalu/mieszkania jest gmina. Ty tylko jesteś najemcą. Teoretycznie prawa nie mam aby sobie wchodzić jak się mi podoba ale z menelstwem inaczej sie nie da. Bym Ci film nagrał ale nie ma nawet kiedy i jak. Wchodzisz, typ z kumplem przy stole walą wódkę od 8:30, wchodzisz do kuchni, do łazienki i wychodzisz. Nawet nikt nie patrzy co
@Toxicowski zlewam na to. W domu smród, koty srają, roczne dziecko raczkuje po tym. Ogólnie musisz mieć #!$%@?. Te rodziny i tak są pod opieką mopsu. Słyszysz jak stary leje żonę? Nie reagujesz bo go zdenerwujesz i jeszcze mocniej jej wleje. To samo z dziećmi. Nie reagujesz na krzywdy. Mops dzielnie tam sie opiekuje tymi rodzinami. Jak zaczniesz interweniować to zrobią z Tobą porządek. Kiedyś było mi smutno z tego powodu a
@Zarzutkkake wymieniałem u sąsiada z pół roku temu przedlicznikowe z topików na esy w domu i PGE przez pol roku po zgłoszeniu do zaplombowania nie raczyło przyjechać :D

Jak jeżdże na jakieś awarie elektryczne to ludzie są bardzo mili, zawsze jakieś pogaduchy i dobra kawa. Za takie przeglądy w socjalach jak we wpisie bym od razu podziękował.
@Zarzutkkake
Pytania trochę poza tematem, ale mam nadzieję że poradzisz:
1. Czy jeśli w domu będę mieć dwie łazienki, to każda musi mieć osobny RCD czy można ogarnąć np., 1 RCD na dom, 1 RCD na dwie łazienki? (pytam pod kątem prawnym, i dobrej praktyki)
2. Co sądzisz o nowym trendzie ładowania w każdy obwód RCD z członem nadprądowym, czy jednak lepiej tradycyjne RCD a potem eski na poszczególne obwody?
Btw.
Ten koleś (ten który przerobił instalacje) to jakiś kretyn...
Po pierwsze każde przewody typu linka wielo-drut powinny mieć zaciśnięte dostosowane tulejki izolowane z adekwatnym przekrojem.
Po drugie powinien zamocować rozłączniki izolacyjne minimum 64A na szynie TH i zabudowane.
Po trzecie kolory faz powinny iść kolejno czarny, brązowy i szary.
Po czwarte przyłącze powinno być z przewody o przekroju minimum 16mm2 typu drut.
Po piąte cała instalacja powinna być zamknięta w skrzynce,
@DJArmani tak, gaz chemiczny.

@krzysiu97 takie rzeczy warto mieć na papierze/e mailu. Potem mogą być problemy lub nie.
Ja biorę wszystko z czego jest kasa. Tego nikt nie chce brać bo pato i niewiadomo co jeszcze. Ja nie narzekam. Raz tylko zwymiotowałem po wejściu do lokalu, smród nie do zniesienia, okna zamknięte a typ do mnie, że nic sie nie stało.
Po prostu dałem kroka do środka i po zaciągnięciu się puściłem