Wpis z mikrobloga

#lodz ##!$%@?

Dlaczego tak jest, że jak widzę obrazek to jestem na 100% przekonany, że to Łódź. Dzisiaj trafiłem na ten gdzieś na facebookowej grupie i mówię: Oooo... wygląda jak Wojska Polskiego w Łodzi. Patrzę opis... Rzgowska w Łodzi XD

Czemu to miasto jest tak szare i smutne, opiździałe i depresyjne?
nadmuchane_jaja - #lodz ##!$%@?

Dlaczego tak jest, że jak widzę obrazek to jestem ...

źródło: comment_1617254389aty4vML96WhKNEJMrNT2gA.jpg

Pobierz
  • 73
@nadmuchane_jaja w Łodzi byłam jedynie przejazdem, do wczoraj.
Powiem tak: każde miasto ma swój urok i jest tam trochę fajnych rzeczy, ale...
No właśnie. Stan dróg i chodników fatalny! Miasto szare, nawet w pełnym słońcu jest po prostu smutne. Budynki w opłakanym stanie. Wygląda, jakby nic nigdy nie było ruszane od lat 80/90'tych.
Nie chcę tu nikogo urazić, kto jest z Łodzi, ale patrząc na przechodniów miało się wrażenie, że mieszka tam
Łódź jest zdecydowanie najbrzydsza ze wszystkich większych miast w Polsce


@lucaseq : bo Łódź na odwal się zbudowali dzicy kapitaliści żeby robotników i fabryki pomieścić.
Bez planu, bez władzy.
Żadnej historii ani dziedzictwa wcześniejszego.

A potem miasto co najmniej 3 razy biznesowo i społecznie upadło. Ostatni raz w 1988-93 kiedy zamknęli prawie wszystko i ludzie poszli pić. I piją już trzecie pokolenie.

W dodatku nawet wcześniej był to przemysł lekki, kobiecy. Więc
@sargento Masz ty Rigcz? Ty też jak rozumiem #muremzahanka? 10 lat temu Kropa zszedł z urzędu, łącznie rządził 2 lata mniej, ale to wszystko to jego wina, a nie mistrzyni inwestycji z pustym dworcem za ponad MILIARD złotych i brakiem środków na bieżące utrzymanie dróg?

20 lat idiotycznych inwestycji i przepalania kasy, a także kolesiostwo w urzędach i mamy. No i Łódź po prostu historycznie jest biedna i zaniedbana
nie mistrzyni inwestycji z pustym dworcem za ponad MILIARD złotych


@Golfinho: Ale wiesz ekspercie, że dworzec to inwestycja PKP a nie miasta? Ja uważam, że Zdanowska pierwszą kadencję miała świetną, wtedy to miasto naprawdę się zmieniło w sporej mierze. Ostatnie lata zdecydowanie przespane i mogło być znacznie lepiej. Ale i tak jest nadal nieporównywalnie lepiej niż za Kropy

@nadmuchane_jaja: Łódź w wielu miejscach wygląda nieciekawie, ale akurat takie podobne zdjęcie
Nie chcę tu nikogo urazić, kto jest z Łodzi, ale patrząc na przechodniów miało się wrażenie, że mieszka tam tylko biedota. Finansowa i mentalna.


@6th_Sense: pokłosie polityki lat 90. - kamienice miejskie to dawaj przerobimy je na mieszkania socjalne i ładujemy tam patole, a że to ścisłe centrum? a #!$%@? w to.

I tak zamiast centrum prestizoiwego, w mieście centrum jest menelniane
@6th_Sense: Bo to się dopiero powoli zmienia. Przez długie lata mieszkania w centrum Łodzi wcale nie były wiele droższe niż takie na osiedlach czy obrzeżach (co jak na polskie duże miasta wydaje się absurdem). Ale od kilku lat mamy coraz więcej porzadnych inwestycji w centrum (już z wyższymi cenami) i coraz więcej bogatszych ludzi w tym centrum będzie zamieszkiwać. A z kolei nieciekawe rejony są remontowane i też patologia jest często
@Leniek: @czlapka: @6th_Sense: A swoją drogą spacerowaliście kiedyś jakoś dłużej po Nadodrzu w Wrocławiu? Mnóstwo nieodnowionych, czasem rozpadających się kamienic, drogi w słabym stanie, też czasem wcisnięte jakieś plomby bloki między te kamienice. Cała wielka dzielnica, która mi bardzo przypomina Łódź.
Ale w tym kontekście jakoś nigdy o Wrocławiu się nie słyszy (żeby nie było, uważam Wrocław za świetne miasto)
A potem miasto co najmniej 3 razy biznesowo i społecznie upadło. Ostatni raz w 1988-93 kiedy zamknęli prawie wszystko i ludzie poszli pić. I piją już trzecie pokolenie.

W dodatku nawet wcześniej był to przemysł lekki, kobiecy. Więc odpowiedniej, budującej pracy dla większości facetów nie było (huty, stocznie, kopalnie) więc za komuny też pili.


@graf_zero: Jak zwalniali górników, to dali im ogromne odprawy, a miesiąc później górnicy mogli wrócić do tej