Wpis z mikrobloga

Witam. Potrzebuje porady. Złamała mi się szprycha w kole i kompletuje sprzęt co potrzebuje kupić, żeby to wymienić, bo nigdy tego nie robiłem.

Potrzebuje szpryche, klucz do kasety, więc doradziłby ktoś jaki kupić klucz, żeby ściągnąć kasete SHIMANO CS-HG41 (zalaczylem foto). Totalnie nie mogę znaleźć informacji na ten temat, a widzę, że są różne klucze.

Potrzebuje dodatkowo bacik, więc tutaj nie ma żadnych problemów.

Potrzebuje jak rozumiem klucza do nypli. Nypl u mnie ma jak zmierzyłem 3,2mm-3.3mm i pytanie macie jakieś sprawdzone klucze do polecenia?

I na końcu potrzebuje klucz do centrowania typu: https://www.goride.pl/klucze/sw-40-klucz-do-centrowania?from=listing&campaign-id=20, żeby w przypadku, gdy koło jest scentrowane to dokonfigurować je?

Ogólnie sprycha padła i myślałem, że to bułka z masłem, a tutaj widzę, że ponad 100zł wybulę na tą naprawę. Zastanawiałem się nad serwisem, bo pewnie wyszłoby taniej, ale tam to mają terminy bardzo odległe, a sprzęt się może przydać kiedyś.

#rower
kkpol - Witam. Potrzebuje porady. Złamała mi się szprycha w kole i kompletuje sprzęt ...

źródło: comment_1617350186d64o9HCy1LTtFgeRQ07Z14.jpg

Pobierz
  • 5
@kkpol: Pytanie tylko czy ci się to opłaci? ( ͡° ͜ʖ ͡°) W serwisie zrobisz to za 1/4 ceny tych narzędzi.
Sam klucz do kasety się przydaje chociażby do dobrego jej umycia. bacik można zrobić z kawałka łańcucha i rurki.
@veldrinn: No byłem w jednym serwisie to 20 kwietnia najbliższy termin, ale właśnie mocno się zastanawiam, bo wymiana jednej szprychy, a tutaj ponad 100zł za skompletowanie narzędzi, a jak się walne jeszcze z czymś to jeszcze więcej.
@Enos: Krakow, wiec serwisów jest sporo. Tak orientacyjnie wczoraj byłem w jednym jak wracałem z trasy to takim terminem rzucił koleś. Może rzeczywiście podzwonię do innych.