Wpis z mikrobloga

Skończyłem wczoraj Control, jak dla mnie to gra roku 2019. Fabuła, zbudowany świat i jego design to zdecydowanie konie pociągowe. W atmosferze można się wręcz utopić, mega klimat tajemnicy i paranormalnych zdarzeń. Gra aktorska w przerywnikach i znajdowanych nagraniach... no miodzio.
Ale i reszta składników nie ma się czego wstydzić. Uwielbiam zwłaszcza system walki, rzucanie elementami otoczenia nigdy się nie nudzi ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: Wizualnie trzyma poziom(tu zaznaczam że grałem na #xboxseries i edycji z Xbox One) a audio zwłaszcza na słuchawkach to eargasm.

Słaby ze mnie recenzent więc tl;dr: jeśli ktoś nie grał to bardzo polecam. Zwłaszcza posiadaczom gejpassa bo giera jest tam za friko. Czasu na pewno nie stracicie ( ͡ ͜ʖ ͡)

Ja tymczasem w oczekiwaniu na Control 2 zagram sobie jeszcze raz, tym razem w Ultimate Edition ( ͠° ͟ل͜ ͡°)

#gry #xbox #control
L3gion - Skończyłem wczoraj Control, jak dla mnie to gra roku 2019. Fabuła, zbudowany...

źródło: comment_1617371050oJBhZpB4v9gzrsfVK87Uph.jpg

Pobierz
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
zbudowany świat i jego design to zdecydowanie konie pociągowe


@L3gion: A nie jest tak, że biegamy po prostu po biurowcu o takim surowym, chłodnym klimacie na zmianę ze skakaniem po futurystycznych kwadratach i tak w kółko przez >10 godzin?

Grałem jeszcze na poprzedniej generacji i po pierwszym ~1,5 godziny się odbiłem, a graficznie też nie zrobiło na mnie wrażenia i 30 klatek bolało w oczy, więc nawet nie miałem motywacji, żeby
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@L3gion: Racja gierka świetna, główna protagonistka przypadła mi od razu do gustu, klimat tajemnicy(zwłaszcza w dalszych etapach gry). Ciekawie zaprojektowani bossowie (np kotwica). Szkoda tylko, że nie pokusili się o więcej interakcji z tymi paranormalnymi przedmiotami. Lokacje naprawdę bardzo dobrze zrobione( ci co mówią, że są tylko biurowce to ograli chyba tylko sam początek) Mam nadzieję, że będzie druga część. Dla urozmaicenia rozgrywki można by było się pokusić o jakąś inną
@Beeercik: bo to gra tych którzy jarają się fabułą i wczuwają w świat. Masz nawiązania do innych gier, masz muzykę robioną przez gości z Poets of the fall (w grze Control jak i w Alan Wake występują jako zespół "Old Gods of Asgard" - bo obie gry są w tym samym uniwersum). Jak czytasz wszystkie dokumenty, historyjki, wiadomości etc to się wciągasz i chłoniesz historię. Jak sobie tylko biegasz po budynku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@thewickerman88: Ja zdecydowanie jestem tym, który wczuwa się w klimat i wybiera gry fabularne, a nie 'Doomopodobne', ale bardzo często czytałem opinie typu 'elo, skończyłem właśnie Control, nie wiem o czym właściwie była ta gra XD'
Raczej wszyscy zachwycają się głownie walką i grą świateł.

No i tych znajdziek jest w tej grze ponad 300 z tego co kojarzę, sam nie wiem czy to działa na korzyść czy niekorzyść tej gry.