Wpis z mikrobloga

Mireczki, potrzebuję pomocy opartej na wymianie zdań, rozmowie.

Ktoś mieszkał lub mieszka w Niemczech, albo zna kogoś kto tam mieszka i mógłby pogadać ?

Ew. ktoś sprzedaje detalicznie swoje wyroby na portalach aukcyjnych u naszych sąsiadów ?
Głównie chciałbym się dowiedzieć jakie portale cieszą się u nich dużym zainteresowaniem, oczywiście oprócz Amazona i ebaya, chodzi mi o bardziej lokalne stronki :)

#niemcy #niemiecki #emigracja #pytanie
  • 10
@SzeryfChudy: Wiesz, chciałbym się dowiedzieć z perspektywy kogoś kto tam może mieszkał czy coś czy jest w ogóle zainteresowanie tymi stronami, czy raczej zagląda tam mały odsetek ludzi
@Sarcasm: nie wiem jakiej odpowiedzi oczekujesz. Wszystko nowe Niemcy, kupują na amazon, wszystko używane na EBay.kleineanzeige, chociaż ebayu masowo ciuchy podbiera vinted. Baby używanymi ciuchami już chyba tylko korzystają z vinted. Jakiś promil rynku ma fejsbook z marketplacem.
@Sarcasm: No wiesz albo niekorzystne oferty, albo dostęp do prawie 100% rynku jeśli chodzi o handel w internecie. Możesz lokalnie przez fejsa próbować i bawić się w marketplace albo grupy branżowe, ale to raczej nie to.
@WojciechM-ce: Tzn. powiem Ci, że najpierw chcę w ogóle sprawdzić czy będzie zainteresowanie po niemieckiej stronie takimi rzeczami, a potem ew. przejdę na ebay, ktory bierze prawie 15% prowizji od sprzedaży