Wpis z mikrobloga

#polityka #holownia #koronawirus #4konserwy #neuropa #szczepienia

Nie głosowałem na Szymona Hołownie i najprawdopodobniej nigdy na niego nie zasługuję, ale karuzela #!$%@?, która została puszczona w ruch przez sam fakt tego, że się zaszczepił, przerósł moje najśmielsze oczekiwania.

Po co zapoznawać się z argumentami Szymona? Przycwaniakował i się zaszczepił

Jaka natomiast jest prawda?

Możecie zapoznać się w jego wpisie na FB -

https://www.facebook.com/szymonholowniaoficjalny/posts/2775223075935799

Ja ze swojej strony wybiorę moim zdaniem najlepsze fragmenty -

Styczeń 2021 r.

Mam 45 lat. Zachęcony przez rząd, na stronie e-pacjenta wypełniam, podobnie jak prawie 700. tys. Polaków, deklarację chęci wzięcia udziału w szczepieniu, gdy zostaną otwarte zapisy mojej grupy wiekowej. W kraju trwa ostra debata, antyszczepionkowcy są w natarciu, wszyscy zastanawiają się, jak zbudować zaufanie do szczepień. Nie szukam „dojść”, czekam, przyglądając się jak pojawiają się i znikają kolejne grupy pereferencji, krytykując bajzel w tym programie i zgłaszając postulaty jego usprawnienia. Zaszczepili się moi rodzice (70+), ich sąsiedzi, sporo moich znajomych: nauczyciele, pracownicy firm jakoś związanych z medycyną, a nawet niektórzy dziennikarze (będący też wykładowcami). Co do siebie - nie mam złudzeń, że zaszczepię się przed wakacjami.


I WTEM:

31.03 (środa) godz. 21.25

Po trzech miesiącach Krajowy Program Szczepień wystawia mi skierowanie na szczepienie. Nie wiem o tym, bo o tej porze kładę córkę spać.

Otóż, przyjaciele, jest dokładnie odwrotnie: ja ją chciałem seniorowi oddać. A wraz z kilkudziesięcioma tysiącami Polaków, którzy znaleźli się w identycznej sytuacji, jak ja (wystawione skierowania i terminy do 5.04) staliśmy się zakładnikami tego niezdarnego rządu, który najpierw nas okłamał (że szczepi nas, bo ma dużo szczepionek, a mało chętnych), a później odebrał możliwość ruchu (bo jeśli teraz odmówisz - najpewniej marnujesz szczepionkę i wylatujesz ze swojej grupy w ogóle). W tej sytuacji każdy z nas, tych kilkudziesięciu tysięcy osób 40-59, które zaszczepiły się i zaszczepią od przedwczoraj do jutra na podstawie wystawionych przez państwo dokumentów - postąpił słusznie.


Nie mam w tej sprawie chyba już nic do dodania, już naprawdę nie można być bardziej transparentnym, więc zarówno hejterów jak i zwolenników (a także tych obojętnych) serdecznie, świątecznie pozdrawiam.
źródło: comment_1617532036C5A05v53rTubU0AKIVUIin.jpg
  • 10
@Neubert: Spoko. Z Hołownią to jest tak, że już kilka razy kładli go do politycznego grobu a on wstawał jeszcze silniejszy. Tak było gdy sobie np. zapłakał nad konstytucją. A teraz ma dwucyfrowe poparcie we wszystkich sondażach. Mimo, że nie brał udziału w wyborach do Sejmu ma już czterech posłów i senatora a w rankingu zaufania jest już liderem. Wygląda, że im bardziej w niego #!$%@?ą jakimiś głupotami tym staje się