Wpis z mikrobloga

Chce kupic jakis nowy niedrogi samochod typu dacia czy fiat tipo, czy renault clio/skoda fabia jeszcze zobaczymy. Do ludzi ktorzy maja to za sobą, pytania:
1. Czy mozna placic za samochod kartą albo czesc karta a czesc gotowką? Braknie mi pewnie z 10k to wolalbym to wziac na karte kredytowa niz brac jakies finansowanie dilerskie...
2. Czy warto czekac na jakies znizki typu wyprzedaz rocznika?
3. Czy warto pytac u wielu dilerow tej samej marki?

Macie jakies wskazowki przy zakupie nowego samochodu?

#dacia #fiat #renault #skoda #samochody #nowysamochod #motoryzacja #samochod
  • 21
@ortaliontrenera 1. Można 2. Zależy - jak nie musisz mieć już auta to czekaj. 3. Tak warto pytać. Jak już zdecydowałem się na Dacie Sandero III to rozesłałem pytania, o cenę i dostępność interesującej mnie konfiguracji, do wszystkich salonów w okolicy. W jednym okazało się że jest dostępny od ręki z placu. Dorzucili mini rabat i kupiłem go. Inaczej bym musial czekać minimum pół roku.
@ortaliontrenera: 1 - pewnie, terminal w salonie to standard. Z gotówka nie jest dobrze no weszło prawo o transakcjach powyżej jakiejś kwoty No i salony musza ta gotówka potem zarządzać wiec wola przelewy
2 Czekać możesz ale ceny mogą być gorsze niż są - Dacia już podwyżki wprowadziła
3 pewnie - nawet dużo dalej bo ceny mogą być inne (kwestia rabatów dealerskich)
@ortaliontrenera: właśnie weź finansowanie dealerskie. Sporo marek a już na pewno VAG daje większe rabaty nawet jeśli weźmiesz od nich kredyt 0% 50/50, po prostu odblokowują dealerom taka opcję, sprawdzona historia ze Skoda. Bardzo polecam Skodę z silnikiem 1.0 TSI 110KM, ja mam już nalatane 60kkm i zero problemów.

Wyprzedaż rocznika jest teraz, w sumie końcówka, najmniejszy wybór ale największe rabaty.
@ortaliontrenera ja wybierałem między Kia Rio, Ford Fiesta, Renault Clio i właśnie najnowszą Dacia Sandero...

Wybrałem Dacie bo dała mi wszystko co potrzebowałem a co ważne LPG jest w pełni zintegrowane z samochodem i komputerem pokładowym. Wszędzie indziej albo było klasycznie dokładane, albo nie było opcji dołożenia. KIA to w ogóle LPG przewidywała tylko z wolnossącym silnikiem 1.2 84 KM xD

Musisz pochodzić po salonach i pytać. Ja wziąłem kredyt 50/50 bo
@ortaliontrenera: zastanów się nad tym LPG. Mam sytuację że swojego podwórka, znajomy wziął Fabię z LPG, najsłabszy silnik 1.0 bo do innego nie było. Pali mu 7l i trochę benzyny i nie jedzie, a mój pali 5l w trasach pod miejskich i jak trzeba to przynajmniej coś tam przyspiesza bo jednak jest turbo a 110KM daje 9.8s do steki