Wpis z mikrobloga

O, przedłużenie lockdownu do 18 kwietnia. Spoko, tyle to wytrzymamy żeby chronić seniorów, można się przyzwyczaić.

A tak niecałkiem na poważnie, to bardziej niż ludzie, którzy utrzymują, że lekarze to reptilianie martwią mnie w obecnej sytuacji ludzie, którzy wierzą w święty lockdown poparty badaniami, których nie rozumieją lub/ i nie umieją przeanalizować bez odpowiedniego wykształcenia kierunkowego, wobec czego muszą polegać na egzegezach kapłanów nauki.

Komisarze covidowi przeczesujący pełen zakres fanpejdży, od pudelka po grupy sąsiedzkie, by z rewolucyjnym zapałem zwalczyć jakiekolwiek krytyczne myślenie w zarodku, co prawda w znakomitej większości przypadków mają rację, lecz co z tego, skoro forma jest odpychająca?

Zazwyczaj jest to kombinacja fetyszystycznego scjentyzmu i arogancji, a wszystko to po to, żeby człowiek z dyplomem akademickim mógł udowodnić sobie i Bożenie spod Tarnobrzega, że jest mądrzejszy od Edyty Górniak albo Ivana Komarenko.
Super osiągniecie, podziwiam, warto było szaleć tak przez całe życie.

A i jeszcze niezłomna wiara w to, że każdy naukowiec i lekarz to apostoł prawdy brzydzący się pieniędzmi i układami, a już zwłaszcza ci z rządowej rady medycznej, przez co zauważanie jakichś dziwnych korelacji żonglowania obostrzeniami przy wydarzeniach politycznych jest podkopywaniem ich autorytetu, ergo foliarstwem i szurstwem.

Tymczasem lockdown trwa już rok, służba zdrowia jaka była taka jest, za to mamy gospodarkę na łopatkach, ale rozsądniej o tym nie mówić, bo to działalność proepidemiczna xD

Naprawdę niektórzy chyba potrzebują konsultacji z katedrą antropologii kultury, żeby się złapać za portfel jak Cyganka na dworcu przyjdzie im powróżyć.

No ale jest jak jest, bo foliarzom się maseczki zsuwają na brodę, poza tym wszystko jest w pytę. Potrzebujemy po prostu więcej lockdownów, bo społeczeństwo krnąbrne.

A ja oczami wyobraźni widzę taką scenkę, jak w starożytnym Egipcie jakiś skryba Tebek mówi kolegom, że może ci kapłani to ich w #!$%@? robią z tymi ofiarami, bo Nil i tak wylewa cyklicznie, a oni mu wmawiają, że ma żółte papirusy.

Change my mind.

#koronawirus #oswiadczenie #covid19 #foliarze
źródło: comment_1617793358pD0iUN86V52K4xyaRspyTd.jpg
  • 1