Wpis z mikrobloga

Ostatnio sporo spędziłem na przeglądaniu i szukaniu sprzętu #audio więc sorki za spam ale mi się zebrało. Oj zebrało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Też zauważyliście że (przynajmniej te Polskie) fora audio to jakaś tragedia? A zwłaszcza to pic rel, taka wyspecjalizowana, jeszcze bardziej upośledzona elektroda. Zbieranina wiedzących wszystko Januszy pseudo audiofilów dzięki którym dowiesz się że:

- jak masz 1000 zł do wydania na zestaw to dołóż drugie tyle
- szukasz mini wieży do sypialni czy tam kuchni? Nie istnieją dobre mini wieże, na pewno znajdziesz miejsce na kolumny podłogowe
- amplituner 5.1 / 7.1 nigdy nie zagra dobrze w przypadku muzyki. Żaden. Nawet ten najdroższy. I nie, nieważne że masz dobre przednie kolumny. W sumie to nawet amplituner stereo nie zagra dobrze bo dodanie tunera FM do wzmacniacza zupełnie rujnuje jego jakość
- chcesz coś co wspiera usługi sieciowe? O to kup ten wzmak z lat 80 a do tego Chromecast Audio. Przecież to zupełnie to samo. Co z tego że aby zmienić głośność musisz wstawać i robić to ręcznie? Paaaanie ale to dawna klasa premium a nie współczesne gufno!!!!
- twój post dostał 10 odpowiedzi z czego 9 to wyzywanie cię bo napisałeś "głośniki" a nie "kolumienki"

#audiovoodoo #bekazpodludzi #elektrodacontent
L3gion - Ostatnio sporo spędziłem na przeglądaniu i szukaniu sprzętu #audio więc sork...

źródło: comment_1617794489qKLsH9XsqbS51DHSKBTukn.jpg

Pobierz
  • 20
@L3gion: W audio warto zamoczyć palec, może nawet dłoń, a za chwilę później rękę. Gorzej jak to audiofilskie bagno zacznie Cię wciągać, ponieważ ten świat rządzi się prawami pieniędzy, dokładania drugie tyle itd., i jest to niestety nieuniknione.

O ile jestem w stanie zrozumieć dołożenie ~200-300 zł i mieć sprzęt na długie lata, który nota bene będzie służył najpewniej przez długie lata, tak nie rozumiem kupowania kondycjonerów sieciowych, kabli grubości łydki
@L3gion: "amplituner 5.1 / 7.1 nigdy nie zagra dobrze w przypadku muzyki. Żaden."

Bo musi być "stereo", czyli bebechy te same tylko wymontowali resztę końcówek mocy i przerobili obudowę trochę. Zresztą, #!$%@? tam jak to gra, ważne że nie ma wstydu napisać do czego się głośniki podpina na forum ;)
@ultimatebadass: Pewnie jest tak jak mówisz, wymontowują układy od dźwięku przestrzennego, dodają w marketingu #!$%@? o tuningu pod muzykę i cyk ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na takim reddicie większość mówi że jeden ch*j i w danej cenie bierz po prostu ampli 5/7.1 bo różnicy i tak nie wychwycisz.
A ja w wolnym czasie je naprawiam( sprzęty unitry) , najczęściej ratując je przed śmietnikiem, taki dziwne hobby mam. Fakt graja syfnie, ale lubię w nich grzebać
@L3gion: a tu jest inaczej? wykop jeszcze gorszy bo nikt nic nie wie, niczym sie nie interesuje, nigdy niczego nie mial i elo XD
jak kolumny to edifiery (ch ze ma male jak zestawu komputerowego), jak dac z chin to ten za £16, ten z aple niby gorszy, pytasz sie wykopka dlaczego - cisza. ch ze ten usb ktory kupil to kompatybilny tylko z pc, ze mozna dolozyc drugie tyle i
a co za roznica czy 5.1 czy co, nie ma tam przelacznika na stereo? przelaczasz na stereo i graja 2. moze im chodzi o kino domowe samsunga, 2 satelitki bez basu i su


@farara: Nie, im chodzi o to że amplituner 5/7.1 zagra gorzej niż amplituner stereo czy wzmacniacz. Dlaczego? Who knows ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo elementy nie są audiofilskie
@L3gion "zestawy głośnikowe" a nie "głośniki"! Dzisiaj akurat oglądałem wykład z nagłaśniania przestrzeni otwartych, gość wprost mówił, że wszyscy te terminy mylą, bo każdy i tak wie z kontekstu o co chodzi. Ale i tak na forach to wuj, dowalą się żeby pokazać kto ma większy audiowąs. Mnie jeszcze bawi to, jak ci ludzie czasem nie ogarniają technologii. Prowadzę fanpejdż tematyczny na Facebooku, tam jest z tysiąc grup audio i ci ludzie
@L3gion: moze i gorzej, samsungowe 1000WWWWWWWWWWWWWWWW to jest chyba ledwo 25W na glosnik + sub z 50W? wtedy ci sie robi 2x25W + 50W max, juz glosniki dra pis de a ty slyszysz takie cos ni to soprany ni srednie + bas z 1 glosnika na 3

w stereo masz prawdziwa moc 2x100W, masz np 2 glosniki w kolumnie wielkosci tego 1 suba, to wszystko zagra mocniej a z mniejszym piskiem
@L3gion: Ale rozumiesz, że Ci ludzie mają rację? To jest po prostu hobby, takie hobby są zazwyczaj drogie, jak potrzebujesz proady tanio i dobrze, to idź do media expert... Często dobrze radzą na podstawie własnych błędów.
@bonus: No niezbyt mają bo na zagranicznych forach czy reddicie bez problemu dostaniesz pomoc i to jeszcze miłym tonem ( ͡° ͜ʖ ͡°) To jest hobby, tak. Ale to tak jakby wmawiać że jak chcesz jeździć rowerem to musisz mieć na start taki za 5000 zł i opony za 2000 zł.
@L3gion: Co do reddita to się zgadzam. :) Aczkolwiek na tego typu forum przecież na początkowym pytaniu określasz sztywny budżet, raczej nikt Ci nie będzie sugerować czegoś droższego. Może, źle zacząłeś pytanie?