Wpis z mikrobloga

Siema, szybkie pytanie. Aktualnie 3x w tyg leci u mnie trening siłowy, do tego jakieś bieganie ale raczej bez konkretnego planu. Czy 2x luźny bieg 5-7km albo 10 km i 1x sprinty 10x100m będzie git? Żadne starty, konkretne wyniki mnie nie interesują, tak o sobie biegam xD
#bieganie
  • 10
@GhostTrick: o, brzmi ciekawie. Najdłuższy dystans jaki zrobiłem to półmaraton xD. Ale zazwyczaj nie chce mi się biegać więcej jak 10km xD. Czyli w skrócie
2 biegi spokojne, tak +/- 40-50 min, tempo 4:40-4:50 (tak zawsze biegam)
1 bieg zrobię krótszy, 30minut, tym samym tempem, ale potem dorzucę jeszcze te sprinty (8-10x100m)
Si?
@GhostTrick: nie wiem co to przedziały pulsu.. lajtowe tempo dla mnie to takie, że biegnę i nie zdycham, co najwyżej lekką zadyszkę mam( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale przebiezek po dłuższym biegu jeszcze nigdy nie próbowałem, dzięki za patencik :D
Jak masz możliwość, to spróbuj pobiegać trochę z pulsometrem, moja Żona zaczyna biegać i ostatnio po treningu mówiła, że biegała tak na luzie, że nie padała na twarz... a średnie tętno 178bpm :D. Żeby odnieść korzyści z wolnego biegania, to musi być naprawdę z duuuuużym zapasem. Nie wiem, czy śledzisz tag, ale Mireczki, które biegają "wolne" bieganie po 4:40, to na 10km mają poniżej 35min ( ͡º ͜ʖ͡º