Wpis z mikrobloga

Czy może mi ktoś pomoc i odpowiedzieć na pytanie dotyczące technologi car audio, a dokładniej mówiąc czy jest opcja zakupu radia do samochodu które będzie posiadało możliwość podłączenia telefonu za pomocą technologii bluetooth, aleeee w opcji działania w tle ?

innymi słowy chciałbym osiągnąć coś takiego, że podłączam tradycyjnie telefon za pomocą BT, odkładam go sobie na uchwyt a w radiu odpalam tradycyjne radio typu FM. I teraz chciałbym aby w momencie kiedy telefon będzie wydawał jakieś dźwięki np. z nawigacji, muzyka z radia FM sie przyciszyła, a komunikat z nawigacji został odtworzony głośniej przez radio.

jakiej funkcji, czego mam szukać aby znaleźć modele urządzeń które coś takiego obsłużą?

#audio #caraudio #technologia #samochody
  • 14
@smashthat: powinno być chyba rozdzielone na dźwięk multimediów i telefonu, przynajmniej u mnie w Fabii tak jest, ale to fabryczne radio, można dwa różne telefony podłączyć oddzielnie do muzyki i połączeń głosowych
@botellon: @vargemp: @jedrek018: nie posiadam Apple Carplay, mam telefon z Androidem, chcę kupic radio do samochodu, ale zależy mi na opisanej wyżej funkcjonalności. Wiem ze janosik, czy mapy maja opcje wyboru źródła dźwięku, natomiast wydaje mi się, że tak jak wspomniał @spoxman takie radio musiałoby aktywnie posiadać możliwość odtworzenia 2 źródeł sygnału jednocześnie, jedno jako zwyczajne radio FM a drugie w tle jako BT i wyciszyc radio FM kiedy
@smashthat: mówię ci, że każde radio z bluetooth i możliwością rozmów będzie Ci odtwarzać głos z nawigacji podczas sluchania radia, jak włączysz te funkcje "udawania" rozmowy. Wiem bo u mnie z androidem i każdym radiem to działa.
@botellon: no własnie chcę uniknąć tej metody ze względów transferu, szybszego użycia baterii itd. zrezta jak sie przemieszczam i leci FM to jest to niezależne i praktycznie w każdym miejscu świata dostępne, a z internetem zdarzają sie luki.

@vargemp: głupie pytanie byc moze, ale dopiero zasięgam tematu w tym zakresie, czyli mówisz, ze jakiegokolwiek radia z BT bym nie kupił, to jedynie co musze zrobić to zmienić wyjście audio w
@smashthat:
Nie bardzo wiem jakie chcesz kupić radio tzn czy z BT tylko czy z androidem.
Miałem w bmw dedykowane radio z androidem. Telefon łączyłem z nim przez BT w sumie tylko po to, aby działało jako zestaw glośnomówiący.
Radio mialo zainstalowana nawigację Here We go z sciągniętą mapą Polski żeby działała w trybie offline, ale było też oczywiście google maps w razie "W" - więc nie korzystałem z telefonu jako
@WykopanyDzon: chciałbym kupic po porstu radio samochodowe z obsługa BT (bez ekranu dotykowego), które zrealizuje te powyższe cechy. Podpinam sobie telefon przez BT, czy to iphone, czy inny android, bez znaczenia, ale za pomocą BT, odpalam sobie radio FM w radiu, telefon podpinam na uchwyt, odpalam navi i janosika i teraz gdy mapa albo janosik sie odezwa, to przycisza mi radio FM i odtwarza komunikaty z janosika czy mapy google'a, a