Wpis z mikrobloga

Natknąłem się na wpis @haakenn o #optimalbox i cholera, Mirki.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Praktycznie w każdym poście związanym z dietą pudełkową mamy to samo, zaglądanie do portfela i:

- a sam nie umiesz ugotować?! lenistwo! jak tak można!
- heh OSKARKI durne, przepłacają!
- kwiii, a ja mam TANIEJ, TANIEJ rozumiesz? te produkty kosztują w sklepie 2137% mniej! TAAANIEEEEJ!
- można jeść czokoszoki przecież

Czy wy nie rozumiecie, że ktoś może cenić wygodę, nie umie/nie chce/nie ma czasu gotować?
Że te 500/1000 PLN, które "przepłaca" są dla niego mniej warte niż to, co otrzymuje w zamian xD?

#dieta #cateringdietetyczny #dietapudelkowa

A dla zasięgu zaryzykuję #odchudzanie #mikrokoksy #zdrowie

Z fartem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 27
@u_k1: Generalnie p0laki bardzo często racjonalizują swoją biedę w taki sposób, jest tak ze wszystkim.

Kupiłeś iphona? Haha banan, mój xiaomi za 500 złotych robi dokładnie to samo xD

Lepszy samochód? Pewnie nakradł xD zaraz ci porysują, ukradną i będzie płacz xD ja mam 15 letniego golfa i jest w pyte.

Buty za tysiąc??? Takie same kupuje w ccc za 40 xD

Trzeba ignorować takich ludzi, ich problemem nie jest bieda
@bbsxbsbbsxbsbbsxbs: Podbijam. Wczoraj w komentarzach pod jednym artykułem (o tym, że Polacy tyją w trakcie pandemii, bo nie ma jak sportu uprawiać - #!$%@?ąc od tezy czy jest słuszna czy nie) było tyle komentarzy w stylu:

Nooo, bo sie naoglądali filmów i chcą na jakiś fitness iść na plotki, a później na kawkę - a przecież można to w domu zrobić


Ale może ktoś lubi iść na ćwiczenia grupowe z fitnessu?
@u_k1: Byłem jednym z tych komentujących i jakkolwiek dieta pudełkowa ma jakieś tam zalety czasowe itd. tak to co zaprezentował OP we wpisie to klasyczne #!$%@? na kasę. Rozumiałbym jakby tam miał jakieś super fit bio eko produkty - wtedy może jest i sens bo jesz zdrowo, wyliczone masz kalorie i w ogóle ale jak na to co zapłacił i pokazał to dupy nie urwało - wyglądało jakby ktoś poporcjował randomowe
@u_k1: I masz rację - niech wydają na co chcą. W ogóle cała tamta dyskusja sprowadziła się do jechania po autorze albo po firmie.

A od siebie dodam tylko, że mnie po prostu boli jako kucharza-amatora, że takie coś jest nazwane "dietą". Żeby chociaż było ładnie zapakowane/podane, bo największy minus, że tamte boxy wyglądały jak resztki ze szpitala.
@Kasahara: wiekszosc cateringow wali w #!$%@? z kaloriami dodatkowo xD zalezy od dnia jak im sie walnie do pudelek takie mialem wrazenia jak kiedys sprawdzalem cateringi w moim miescie. Chyba, że licza kalorie tygodniowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kasahara: no spoko, tylko jeżeli dyskusja/pytanie nie dotyczy tego "czy usługi kateringowe są kiepskiej jakości" to wszelkie takie, jak i te wymienione wyżej są zwykłym zawracaniem gitary kompletnie nie na temat. Zwłaszcza że w ogromnej mierze są pisane przez osoby które z daną usługą/produktem nigdy nie miały NIC wspólnego xD Strasznie mnie to na mirko irytuje.
@u_k1: ja korzystam z jednej z tańszych diet pudełkowych na rynku i o to jakie widzę plusy i minusy:

- no nie oszukujmy się, super jakości to to nie jest
- smaczne może na początku, potem wszystko smakuje tak samo, ale nie jest tragicznie, zjadam wszystko na luzie
- mało białka, dużo fatu w/g deklarowanych wartości
- brak pewności czy w ogóle w pudełkach są deklarowane makro i kcal

+ całkowity
Czy wy nie rozumiecie, że ktoś może cenić wygodę, nie umie/nie chce/nie ma czasu gotować?


@u_k1: oczywiście, ale dlaczego te pudełka wyglądają zawsze jak pasza zrobiona przez kucharkę ze szpitala NFZ
@u_k1: Albo jak ktoś dostaje głodowa wersje diety 1800kcal i jeszcze do tego 1/2 posiłki to ,,sok z ananasa i pomarańczy” a reszta to kromka chleba z pasta.
No tak to nie dziwie się ze rozowe nie wytrzymają na diecie nawet tygodnia