Wpis z mikrobloga

Jako że sam idę w przyszłym tygodniu na operację, czytam sobie różne tagi. Pod jednym z nich, a dokładnie #nowotwory znalazłem użytkownika @kochamtoronto który leżąc ponad rok w szpitalu zmarł w wieku 15 lat (dzisiaj miałby 18).Wpisy rozwaliły mnie totalnie, długo czekał na operację i w końcu jak nadszedł ten dzień okazało się, że rak zjadł już wszytkie organy, a serduszko jest za słabe na narkozę.
Jak to jest, że on leży pod stałą obserwacją ponad rok czekając na operację i w końcu okazuje się, że na nią za późno. Nie można było jej zrobić wcześniej? Może ktoś jest w temacie i mógłby mi to wyjaśnić jak to działa?
#nowotwory #rak #szpital
Pobierz Odludek_Odludny - Jako że sam idę w przyszłym tygodniu na operację, czytam sobie różn...
źródło: comment_1617940355tgBLfgHQnvmvEnSMfN4PI3.jpg
  • 148
@Odludek_Odludny: Moja matula już rok choruje, znika każdego dnia coraz bardziej a co na to lekarze czy szpital prowadzący? "Kolejny termin chemioterapii za 3 tygodnie albo za 5, na który zapisać?" W październiku dzwoniłem prywatnie po lekarzach tylko po to, by dowiedzieć się że mama ma niedrożność przewodów żółciowych co w każdej chwili może skutkować śmiercią. #!$%@?łem z nią ponad 500km do prywatnego szpitala który zgodził się ją przyjąć od reki
@Odludek_Odludny: Niestety tak wyglądają polskie realia. Ja też miałem mieć operację, ale nie aż tak poważną, bo związaną z kolanem. Musiałem czekać lekko ponad rok. Uciążliwie się z tym żyło, ale prywatnie koszt około 7tys. Spoko, poczekam.
Później się dowiaduje, że ziomek zrobił to samo co ja z kolanem, a z racji tego, że jego dziewczyna miała kogoś w rodziny, kto pracował trochę wyżej w szpitalu, to operacja za dwa tygodnie,