Wpis z mikrobloga

Jestem chodzącym, żywym przykładem oświecenia i tego jaka nieskończona moc płynie z medytacji.
Jestem obecnie w wiecznej medytacji :)

dziękuję wszystkim Mirasom na mojej drodze, bo informacje stąd były ultra pomocne.
Niesamowite spektrum ludzi
Niesamowita, ekstrawagancka kopalnia wiedzy
Jak macie pytania to tu albo PW :p

#medytacja #zen #chan #son #swiadomosc #buddyzm #ja #mirko
  • 27
@Nizax teraz jestem cały czas w medytacji. Nie mam myśli, mętliku w głowie, zwątpienia, różnych głosów, które jakby się kłóciły we mnie.

Czyste skupienie na chwili tu i teraz.

Wcześniej czerpałam dużo z książki, którą poleciłam wcześniej i zaczęłam medytacje w każdej czynności życia : mycie garów, taniec, gotowanie, mycie włosów, jedzenie gulaszu.

Oczywiście były też medytacje na siedząco z zamkniętymi oczami. Najdłuższa narazie trwała 3h ale to jest jakby część całości
@un_espoir: 15 minut siedzenia i skupianie się na swoim oddechu, ignorowanie dźwięków z otoczenia, nie skupianie się na kończeniu wątku myśli - kiedy miałem atak dużej ilości myśli. Robiłem tak przez parę miesięcy i już nie zauważam z tym wiekszych problemów także i medytacja odeszła w niepamięć
@un_espoir: zaczęło się od problemów z zasypianiem i wtedy na popularności zyskiwało ASMR. Bardzo wciągnąłem się w muzykę ASMR ale taką bardziej baśniową niż buddyjskie klimaty. Z czasem trafilem na Michaela Sealey na yt i z czasem pomyślałem czemu by nie spróbować poza spaniem, za dnia kiedy ledwo wytrzymywałem ze swoją głową jakbym miał nerwicę. Praktycznie jak takie ataki dostawałem to wystarczyło raz i później tego samego dnia już dalsze nerwy
@un_espoir czytałaś "Potęgę Teraźniejszości"?
Kiedyś miałem problemy z zasypianiem z powodu totalnego #!$%@? w głowie i tak zainteresowałem się medytacją, by zasypiać, pomogło.
Teraz chcę wrócić bo źle się dzieje w mojej głowie, ciągły lęk mimo braku powodów, coś jeszcze możesz polecić prócz "Medytacji dla zabieganych"?
@Nizax Miras pewniki z umysłu to zawsze niewypały ( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡º ͜ʖ͡º)

Ja "miałam" borderline i namiastki nerwicy, mój partner wypchnął mnie z domu abyśmy pojechali do ośrodka kolesia który prowadzi sesję medytacyjne, koncerty itp.
Skracając historię to był moment przełamania się i kulminacyjnego zwrotu w kierunku SIEBIE.
A ten koleś jest moim przyjacielem
@randomowy_uzyszkodnik Miras to idealny moment na powrót i Ty to czujesz w sobie jak widzę. Wspaniale :)

Polecam Alan Watts, na YT ma wykłady o medytacji i o wszystkim.
Czerpałam dużo z nauk Buddy.

,,Życie i nauka mistrzów Dalekiego wschodu" - to w stereotypowym myśleniu o medytacji nie jest książka o niej ale zapiera mi dech. Czytanie :) polecam od siebie dodatkowo
@un_espoir dwa lata temu czułem coś podobnego o czym opowiadasz, nagle wszystkie problemy zniknęły, wszystko stało się dla mnie jasne i proste, z miejsca odstawiłem fajki które palę już ponad 15 lat i... wszystko się #!$%@?ło, dostałem dziwnego ataku jak byłem u rodziny, zawieźli mnie do szpitala psychiatrycznego tam nafaszerowali mnie prochami (od wielu lat zmagam się z depresją i jej nawrotami) i wszystko się skończyło. Miałem wrażenie że było dla mnie
@un_espoir: to na dobrego chłopa trafiłaś jak jeszcze chciał jakkolwiek ratować zamiast kopnąć ciebie w dupę xd Też zaczerpnął coś od ciebie co do tych medytacji? Czy trzyma dystans będąc zdania że to lek na twoje zdrowie psychiczne? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Meliengree wszystko co doświadczam każdy człowiek potrafi poprostu sam z siebie!
Ja na początku nie utrzymywałam uwagi nawet przez 30s, odpływałam myślami albo zasypiałam (ʘʘ)
Z perspektywy zobaczysz jakie to jest zabawne i motywujące do dalszej eksploracji tej strony życia.
Powodzenia Miras
@un_espoir: chodzi ci o to, że przez cały czas jesteś tu i teraz, a nie na autopilocie? Tak się w sumie zastanawiam, bo z tego co wiem to bycie skupionym sprawia, że mózg jest bardziej aktywny, niż gdy jesteś na autopilocie, więc pochłania też więcej energii. Gdy ktoś medytuje przez 20 min dziennie to pewnie nie robi tak dużej różnicy w bilansie kalorycznym, ale gdy ktoś jest tak skupiony cały czas
@captain69teemo to jest ultra ciekawe i głębokie pytanie. Połączyłeś dużo informacji więc dla mnie ono nie jest głupie xD

Mnie nie dotyczy już ŻADNA teoria. Nie czytam ich w ogóle, żyje w skupieniu tylko na sobie więc zaobserwowałam, że :
- w stanie ,,czuwania" naukowo (hehe xD) jestem około 14-15h sama z siebie i potem 10-9 przesypiamy co mnie baaardzo regeneruje
- jem duuużo mniej niż kiedyś
- jak robię bardzo prozaiczne