Wpis z mikrobloga

Mirasy, jakie macie doświadczenie z dywidentami? Mam akcje XTB, zarobek na nich już na poziomie 13%, ale nie wiem czy sprzedawać czy trzymać do dnia w którym moje akcje zostaną objętę dywidendą czy sprzedawać wcześniej... Jakie macie doświadczenia w tym aspekcie?
#gielda
  • 6
@kajbel: Jedni po nabyciu prawa do dywidendy będą na wyścigi sprzedawać, inni za wypłaconą dywidendę będą dokupować. Którzy będą silniejsi? Tego nikt Ci nie powie. Mi bliżej do drugich, ale pokornie obserwuję. Za pół godziny ZWZA, może przybliży kierunek zmian.
@goferoo: Powiem inaczej. Kase i tak muszę wyciągnąc z giełdy bo jest mi potrzebna. Lepiej teraz czy zaraz po otrzymaniu prawa do dywidendy?

Odnośnie akcji XTB to jestem nimi zmęczony.. stagnacja przez wiele miesięcy, chwilowe podbitki.. dziwnie te akcje się zachowują, gdybym miał wolne środki to może z 5-10% kapitału bym na nie wrzucił z myślą, żd kiedyś będą warte 2-3 razy tyle.
@kajbel ja czekam na podbicie do 20 przed objęciem dywi i wywalam wszystko. Prawdopodobnie ładuje się później znowu w zależności jak zanurkuje