Wpis z mikrobloga

Pls niech ktoś pomoże rozwiać wątpliwości Skoda-KIA battle

Oba samochody w podobnych konfiguracjach 1.5 turbo + 7-DSG. Do obu nie mam żadnych większych uprzedzeń. Wymienione tylko różnice wyposażenia na których mi chociaż częściowo zależy. Tylko nie mówcie że jak coś w Skodzie się popsuje to salon mnie oleje bo wiem że w KIA będzie to samo na równi. Auto dla dwóch osób bez kaszojadów, przebiegi 10-15k rocznie.

Skoda Octavia Liftback Ambition 116 000 katalogowo, 109 000 po rabatach (wyposaż: Pakiet drive basic, Auto light assist, Pakiet comfort basic, Podgrzewana dwuramienna kierownica, metallic)
+ automatyczna klapa bagażnika
+ automatycznie ściemniające się lusterko boczne kierowcy
+ prawdziwy ocynk
+ miękka hybryda
+ światła mijania LEDy
+ większy bagażnik
+ keyless
+ poduszka kolanowa kierowcy
+ cięższe auto i dłuższe = bezpieczniejsze przy wypadku
+ dużo fajniejszy podłokietnik regulowany góra/dół i schowki w drzwiach
- belka skrętna z tyłu
- brak podgrzewana szyby w tej cenie
- brak czujników martwej strefy
- 10.000zł droższa, powyżej zakładanego budżetu ~100k
- 4,7m dł. auta będzie uciążliwe przy parkowaniu np gdzieś na wakacjach
- tak naprawde to dużo opcji jest niewybranych dlatego celowo auto będzie wyglądać trochę biednie

Kia Ceed Hatchback 102 000 katalogowo, 99 000 po rabatach (wyposaż: L + AEB + metallic)
+ wielowahacz z tyłu
+ częściowo skórzana tapicerka, b.ładnie wyglada
+ czujnik martwej strefy
+ ogrzewanie szyby przedniej
- brak prawdziwego ocynku
- halogenowe światła mijania
- nowy silnik w gamie którego nawet nie mogę przetestować w parze z DSG przed kupnem
- w trybie normal nie redukuje tak żwawo biegu jak skoda (moze ta testówka była dziwna?)

#motoryzacja #cokupic #samochody #kiciochpyta
  • 21
@Lethal_Jelly: Ja widze cene katalogowa na za premium ze skóra i 1.5 dct na poziomie 125k. Mysle ze z rabatem da radę wyciągnąć 105-110k zaleznie od sytuacji. Ja na auto za 100k dostalem 15k rabatu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cwlmod: dzwoniłem po salonach hyundaja, maksymalny rabat to 3% i ni huhu więcej. Może trafiłeś przed nowymi normami emisji spalin lub jakąś sztuke z poprzedniego rocznika. Taki samochód moge dostac tylko na zamówienie do produkcji w tym momencie
@cwlmod: dzwoniłem po całej polsce bo co to za problem zwieźć auto. Nie ma więcej niż 3% i żebym spadał na bambus. Pozmieniało sie

Ten Ceed wlasciwie to to samo co i30 tylko bez navi i paru pierdół których i tak bym nie używał, niestety wersja poniżej premium nie ma wymaganych dla mnie rzeczy jak aktywny tempomat
@przemololo: nie kojarze nazw w golfie ale w skodzie potrzebujesz adaptive lane assist zeby ACC dzialalo jak standardowe ACC w zwykłym pakiecie z toyoty/kia/hyundaj a pakiet z adaptive lane assist wymagal navi columbus i juz robilo sie z tego 8tys zlotych. Prawdopodobnie w golfie potrzeba travel assist high opcji zeby to dzialalo dobrze