Wpis z mikrobloga

#policja #piatek #patologia
Mam info (co prawda z drugiej ręki, ale dość pewne) w sprawie martwego 30 latka, znalezionego w lasach nieopodal miejscowości Piątek. Aresztowany policjant, podejrzany o przyczynienie się do śmierci mężczyzny, posiadał bogatą historię zachowań agresywnych na podejmowanych czynnościach. Tajemnicą poliszynela było, iż już wcześniej wywoził do lasu zatrzymanych i tam bił. Źródłem tej informacji jest osoba pracująca na komendzie w Piątku.
  • 9
@IgorM: A jakieś zewnętrzne źródło? Jakiś artykuł, cokolwiek? Chociażby o znalezieniu tej martwej osoby. Jeśli to prawda, jestem ciekaw jak sprawa dalej się potoczy.
@IgorM: Widzę, że sprawa jest dosyć medialna i znana. Jakoś mi to umknęło.

Jeśli to nie pierwsza taka historia i trwało to dłuższy czas to dlaczego nikt z tym nic do tej pory nie robił? Ani jedna osoba nie złożyła zawiadomienia o przekroczeniu uprawnień? Rozumiem, że można takie sprawy zamiatać pod dywan, ale nie przy takiej skali i jak sam piszesz bogatej historii zachowań agresywnych.
@Pawel929: Dobre pytania. Myślę, że to właśnie uświadamia czym w istocie jest służba mundurowa. Konformizm patologiczny, brak samodzielności myśli, zależność systemowa, ślepota na zgniliznę wynikająca z pobudek ekonomicznych itd. Chyba dziś, jak nigdy wcześniej, jest to nader oczywiste.