Wpis z mikrobloga

O 8:20 Floyd przestał się ruszać, pomimo tego, że nadal był świadomy. O 8:20 drugi świadek zaczął nagrywać incydent. Floyd jest widziany krzycząc "Nie mogę oddychać", "proszę" i "mamo". Thomas Lane (drugi policjant na miejscu) zapytał czy powinni zadzwonić po karetkę. Do tego czasu Floyd powtórzył 16 razy "Nie mogę oddychać". Kiedy świadek powiedział "Masz go na ziemi, pozwól mu oddychać" Derek Chauvin powiedział "Spokojnie"; następnie zapytał Floyda "Czego chcesz?", Floyd odpowiedział "Nie mogę oddychać", "Proszę, kolano na mojej szyi, nie mogę oddychać".

O 8:22 jeden z policjantów zadzwonił po karetkę jako wezwanie nie zagrażające życiu; po kiku minutach zmienił je na wezwanie zagrażające życiu. Chauvin nadal trzymał kolano na szyi Floyda. Przechodzień krzyknął do Floyda, "Wstań i wsiądź do samochodu człowieku". Floyd, wciąż w kajdankach z twarzą do chodnika odpowiedział "Nie mogę" podczas gdy kolano Chauvin było nadal na jego szyi. Następnie Floyd dwukrotnie krzyknął "Mamo!", po czym powiedział "Mój brzuch mnie boli, moja szyja mnie boli, wszystko mnie boli"; poprosił o wodę i błagał "Nie zabijaj mnie". Jeden ze świadków powiedział Chauvin, że Floyd krwawił z nosa; drugi, że "on nie utrudnia aresztu w tym momencie". Chauvin odpowiedział "on może mówić, wszystko z nim w porządku". Świadek odpowiedział "Nie jest w porządku, zabierzcie go z asfaltu... mogliście go już wrzucić do samochodu dawno temu. Nie utrudnia aresztu. Zobacz na siebie, podoba ci się to". Kiedy Floyd kontynuował krzyczenie o pomoc, Chauvin powiedział do świadków "Właśnie dlatego nie bierze się narkotyków, dzieci".

O 8:25 Floyd wyglądał na nieprzytomnego. Świadkowie skonfrontowali policjantów krzycząc "on nie jest już przytomny". Kueng (jeden z policjantów) sprawdził nadgarstek Floyda; w tym momencie Floyd nie miał już pulsu. Policjanci nie próbowali pomóc Floydowi. Lane zapytał się Chauvin czy powinni przesunąć Floyda na bok; Chauvin powiedział "Nie".

O 8:27 przyjechała karetka. Chauvin trzymał kolano na szyi Floyda minutę po tym jak przyjechała karetka, pomimo tego, że Floyd był w bezruchu. O 8:29 Floyd został wniesiony przez respondentów do karetki. Niecałą godzinę później, o 9:25 Floyd zmarł.

Holiday - O 8:20 Floyd przestał się ruszać, pomimo tego, że nadal był świadomy. O 8:2...

źródło: comment_1618327822yR4DsTIKkvbY2pM4czTJml.jpg

Pobierz
  • 14