Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do wpisu, który dodałem 6 kwietnia 2020 roku. Na wstępie chciałbym wyróżnić użytkownika, który przypomniał mi o moim zobowiązaniu @jabl gdyby nie on nie zrobiłbym tego. Na śmierć zapomniałem do czego się przyznaję i przepraszam.

Postanowiłem, że przekopiuję całą treść mojego wpisu z przed roku i w nawiasie dodam aktualne dane. Oczywiście potraktujmy to z przymrużeniem oka, ponieważ dane mogą się różnić w zależności od regionów Polski.

Stan na 06.04.2020 - (13.04.2021)

- Cena paliwa: 3.57zł w komentarzach doszliśmy do tego, że bardziej adekwatna była kwota w okolicy 4zł (obecnie: 5,25zł)
- Szkoły zamknięte. (obecnie: dalej aktualne)
- Zakaz zbiorowisk max 2 osoby (obecnie: wydaje mi się że dalej obowiązuje jakiś podobny zakaz ale nie jestem pewny)
- Chodzimy w rękawiczkach i maseczkach. (obecnie: aktualne w szczególności maseczki)
- Ograniczona liczba kupujących w sklepie. (obecnie: aktualne)
- Czekamy w kolejkach na dworze by wejść. (obecnie: bywają takie miejsca, ale raczej rzadkość)
- Odwołane imprezy, koncerty. (obecnie: aktualne)
- Restauracje, teatry, kluby zamknięte. (Obecnie: aktualne)
- Imprezy rodzinne, wesela odwołane. (Obecnie: bywają, ale sami wiecie jak to wygląda i jakich nieproszonych gości można mieć w trakcie takiej imprezy)
- Max 5 osób na pogrzebie. (obecnie: 1 osoby na 15 m2 powierzchni)
- Zamknięte place zabaw. (obecnie: nieaktualne chyba, że mówimy o boiskach typu orlik)
- Praca urzędów ograniczona. (obecnie: aktualne)
- Zakaz wchodzenia do lasu (obecnie: nieaktualne, uff)
- Brakuje maseczek, rękawiczek. (obecnie: nieaktualne)
- Brakuje respiratorów w szpitalach. (obecnie: aktualne, nie pomogły próby dokonania transakcji z handlarzami bronią)
- Granice państwa zamknięte. (obecnie: ograniczone, ale nie w pełni zamknięte)
- Loty odwołane. (obecnie: ograniczone)
- Policja patroluje ulice. (obecnie: patroluje jak zawsze, ale odnosząc się do wpisu i starając się być rzetelnym muszę napisać, że nieaktualne)
- Młodzież do lat 18 nie może przebywać na ulicach. (obecnie: nieaktualne)
- Nieustanne informacje dotyczące nowych zakażeń i zgonów. (obecnie: aktualne)
- Zaniedbana i niedofinansowana przez lata służba zdrowia (obecnie: mocnooo aktualne)
- Organizacja zbiórek by wspierać lokalne szpitale (obecnie: nie potrafię się odnieść, nie widzę za dużo takich inicjatyw)
- Politycy kłócą się o wybory prezydenckie (obecnie: wybory się odbyły, Sasin dał radę ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°))
- Żyjemy w izolacji (obecnie: aktualne)
- Na dworze wiosna, którą oglądamy przez przez okno (obecnie: jeszcze aż tak ciepło nie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

Do wielu rzeczy ciężko się było odnieść z tej listy dlatego pewnie przy nie jednym punkcie będzie ktoś niezadowolony. Od siebie dodam, że przez ten rok oficjalnie przechorowałem wirusa, mam swoje przemyślenia co do tej choroby, uważam, że z większości ograniczeń powinniśmy już dawno zrezygnować.

Na końcu tamtego wpisu dodałem, że może to być fajny eksperyment i wiecie co ? Gówno prawda wtedy liczyłem, że to potrwa kilka miesięcy ale teraz szkoda strzępić ryja. Mógłbym się mocniej postarać, wypisać jakieś dodatkowe absurdy, które dochodziły przez cały rok, ale to już nie jest zabawne. Dawno temu przestałem oglądać wiadomości i czytać aktualności na ten temat stąd mogłem coś napisać nie do końca zgodnie z prawdą.
  • 71