Wpis z mikrobloga

Kupiłem Huawei P40 Pro, ten straszny bez Googla... Podobno żyć się nie da i telefon mocno daje w rzyć. Proszę niech ktoś mi wytłumaczy po co mi ten cały gugyl, bo wszystko mi działa, a telefon zajebiaszczy.

Działają mi wszystkie apki bankowe, z których korzystałem: Curve, Revolut, mbank, Citi, BNP, Boś. Nie ma płatności GPay, ale o ile się nie mylę taki choćby mBank ma swoje płatności, które powinny działać - muszę to przetestować.
GMail, poczta i kalendarz przez Outlook
Mapy Google jak ktoś chce, też działają pięknie - nie da się zalogować i ustawić swojego adresu, ale wiem gdzie mieszkam ;) . Jak nie to jest Waze, Here, Automapa i sporo innych. Netflix działa, Amazon Prime Video i w zasadzie wszystko, czego używałem na starym urządzeniu.

Zdjęcia lepsze niż na moim starym LG z GCam.

Nie jestem uzależniony od dysku Google, nie wrzucam zdjęć do chmury, więc może nie odczuwam jakoś braku tego monopolisty, ale serio nie rozumiem całego zamieszania i odradzania tego urządzenia, bo nie ma GOOGLE!

Jedyne co się przyznaję bez bicia zrobiłem, to pobrałem microG (zwykła instalacja apk), żeby mi powiadomienia z Twittera ładnie się pojawiały.

Co jest takiego w tym Google, że każdy tak się boi telefonu bez tych usług? Serio pytam.

#huawei #google #android #telefony #smartfon #technologia

fot. komorkomania
jestemjakijestem1212 - Kupiłem Huawei P40 Pro, ten straszny bez Googla... Podobno żyć...

źródło: comment_1618385344YNnDodXiDT5n2odHxHUOdE.jpg

Pobierz
  • 71
@jestemjakijestem1212: brak Google wychodzi wtedy kiedy najmniej się tego spodziewasz, na przykład oglądasz coś na yt na komórce i chcesz szybko przekazać ten filmik na telewizor, a tu zonk. Już nie mówiąc o całym chromecast.

Inne sprawy jak eksport kontaktów, haseł w chrome itp, synchronizacja wewnątrz konta Google będąc zalogowanym na kilku urządzeniach to też spore ułatwienie w życiu.

Ty musisz się męczyć jakimiś obejściami i cieszyć się, że coś działa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@jestemjakijestem1212: w ogóle można żyć bez telefonu, więc zawsze można argumentować że bez Google da się. Sam widzisz że masz mocrog, aurora store i pewnie prędzej czy później pojawią się inne sposoby na obejście różnych ograniczeń.
Pomyśl sobie że są osoby które ledwie potrafią się zalogować na konto Google w telefonie i chcą już wszystko mieć, nic nawet nie ściągają. Jak polecasz telefon komuś to warto wspomnieć że Huawei nie jest
@SpeedFight: nie ma to jak mówić o złych korporacjach wstawiając zdjęcie gry robioną przez dużą polską korporację która sama oszukała wielu ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°). W dodatku sama trzyma w ch*j danych osobowych na serwerach gog.

A, no i bym zapomniał o wycieku danych pracowników tejże firmy, łącznie z dowodami osobistymi XDD

@jestemjakijestem1212: wiesz, vanced to trochę śmierdząca sprawa, kto wie ile to jeszcze podziała,
Proszę niech ktoś mi wytłumaczy po co mi ten cały gugyl, bo wszystko mi działa, a telefon zajebiaszczy.


@jestemjakijestem1212: jak widać korzystasz z całkiem dużej ilości usług Googla, tylko przez inne aplikacje.
Dla kogoś, kto mniej lub bardziej siedzi w temacie może to mieć sens, pytanie bardziej w stylu czy poleciłbyś SGS20 swojej mamie czy Huaweia, gdy wiesz, że z każdym problem będzie dzwonić i będziesz tłumaczył przez telefon jak skonfigurować