Wpis z mikrobloga

Wykopki w znalezisku na głównej naprawdę przysrały się, że media postanowiły używać określenia "kryzys klimatyczny" zamiast "zmiany klimatyczne". Rozumiem, że pan JKM mówił, że żadnego kryzysu nie ma, ale to, że w mediach takie postanowienie pada dopiero teraz, jest złe, nie to, że w ogóle je zastosowano. Planeta stopniowo umiera, w 200 lat wyeksplowatowaliśmy ją jak Rocco Warszawę, pogoda szaleje, to nie są już zwyczajne "zmiany", które były wcześniej, lasy tropikalne umierają, rafy umierają, fauna umiera, no ale media są złe, bo "manipulują ludźmi".
https://www.wykop.pl/link/6055703/media-ustalaja-beda-mowic-kryzys-klimatyczny-zamiast-zmiany-klimatyczne/
#klimat #pogoda #patologiazewsi #patologiazmiasta #bekazprawakow #patologiazewsi
  • 20
@cornellius tak, naprawdę. Zmiany klimatyczne to fakt, zawsze były i zawsze będą. A jaki realistycznie mają na nie ludzie wplyw, tego nikt nie wie. Modna jest propaganda, że mamy ogromny wpływ, co wiele osób nie kupuje. Plus tworzenie zbiorowej odpowiedzialności. Taka Europa ma obecnie nikły w porównaniu do innych krajów na świecie, a te inne kraje mają i będą miały wyrąbane na ten temat, a nas w eu wciąż będą gnębić. Więc
@cornellius moje zdanie jest inne i robisz kurtyzane z logiki. Jak ktoś postepuje źle, to nie karasz innych, a tego co robi źle ignorujesz, bo ma w dupie twoje kazania. Obecnie ekolodzy powinni się skupić na indiach, chinach, które produkują z 90% zanieczyszczeń. Nie robią tego z dwóch powodów. Pierwszy, bo te kraje mają ich w dupie. Drugi, najwazniejszy, bo tam nie zrobią na tym szmalu.
Dalej wierz w swoje ideały wyssane
@cornellius Hah przynajmniej wiem już z kim mam do czynienia xD 0 argumentacji, 0 odpowiedzi. "CHrONmY kLiMaT!!11!!". Ah jak dobrze mają te wszelkie media i organizacje z takimi pożytecznymi idiotami.
Pora zrozumiec:
1. Europa powinna zaprzestać jakichkolwiek dalszych praw pro ekologicznych dopóki największe gospodarki świata się nie dostosują (a nigdy to nie nastapi).
2. Ograniczenia w Europie są pod dyktando największych gospodarek w Europie i prawa te im akurat sprzyjają. Jakby tak
@God3nder: i dlaczego czubek własnego nosa? bo zaczynasz kretynie od szukania argumentów, że jedno państwo czegoś nie robi, że drugie robi, że ja nie muszę, bo tamci nie muszą. nie rozumiesz absolutnie, że ochrona ziemi czy natury to wartość nadrzędna, znacznie ponad państwa, a czasem ktoś musi iść naprzód pierwszy, zamiast czekać jak wszystkie kury obiorą dobry kurs. najwyraźniej wolisz być kurą
@cornellius nawet nie umiesz czytać że zrozumieniem xD do podstawówki pora wrócić. Napisałem, że eu powinna zaprzestać dalszych praw, bo już obecne są ultra restrykcyjne. A nie je luzować. I powinnysmy czekać i wymuszać na innych krajach świata to samo, tych największych. Jak chcesz tak dbać za wszelką cenę to wprowadź się do Afryki i zamieszkaj w chacie z gowna. Bedzie eko.
@cornellius zaprzestać tworzenia nowych praw pro ekologicznych. Utrzymać obecne. Pilnować ich przestrzegania. Skupić się na lobbowaniu chin i indii, aby przestali zanieczyszczać i niszczyć planete tak jak to robią obecnie. Lepiej?
@God3nder: widzisz, ja mam inne zdanie, które opieram na tym, co dzieje się z zasobami naturalnymi (przede wszystkim utrata lasów), a brzmi to tak: póki głąby takie jak Brazylia i Chiny będą robić swoje, trzeba na nie ostro naciskać, ale ze swojej strony robic wszystko, co możliwe i rozsądne (czyli nie naciskajace za ostro w ludzi), aby ratować klimat i naturę. nie uważam, żeby to była przeciaganka liny, tylko coś ważnego