Wpis z mikrobloga

Wykopki, pomocy!

Na stare lata zrobiłem prawko i kupilem uzywane autko. Wyjechalem za granice w pazdzierniku zostawiając auto w Polszy i zupelnie zapomnialem o odnowieniu ubezpieczeniu auta, ktore skończyło sie w lutym. Czytam, ze grozi tu kara do 5600pln. Co robic ?

Znam zaufanego słupa, z ktorym datowalbym umowe sprzedaży na luty, także wszelkie kary spadlyby na niego. A potem to auto bym od niego odkupił i porejestrowal... Czy widzicie jakas luke w tym rozumowaniu, czy moze macie jakis lepszy pomysł?

Nie cierpie chachmęcić. Po prostu zagapiłem się z odnowieniem tego ubezpieczenia i teraz nie chce placic 5.6k pln za auto warte 3.5k pln.

Jakiekokwiek rady chetnie przyjmę i za najlepsze rozwiązanie propobuje pizze z pyszne.pl do 30pln

#auta #samochody #ubezpieczenie #ubezpieczenia #prawo #pomocy #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 14
@eugeniusz_geniusz Auto stalo u znajomego mechanika na placu od kiedy wyjechalem. Na adres domowy nie przyszly zadne papiery z ubezpieczalni z propozycja przedluzenia umowy. Boje sie, ze jak sie skontaktuje z ubezpieczalnia to bedzie po ptokach i bede musiał zaplacic kilka tysięcy. Grzywne kilkaset zlotych chetnie bym zaplacil, zeby zamknac temat
@Nullek Nie mowie koniecznie o jakiejs kombinacji, moze jest jakies proste rozwiazanie, gdzie zaplace wlasnie jakas grzywne symboliczna i zalegle skladki. Moze jest cos czego, nie bylem w stanie wyguglac
@Piteq: Ubezpieczenie, które skończyło się w lutym było zawierane w lutym rok wcześniej przez Ciebie czy jest to ubezpieczenie po poprzednim właścicielu? Bo jeżeli było zawierane przez Ciebie rok wcześniej i opłaciłeś składkę za cały rok i ubezpieczyciel w międzyczasie nie upadł to powinno odnowić się automatycznie zatem wystarczy opłacić zaległą składkę i nie będzie przerwy w OC. Natomiast jeżeli jest to polisa po poprzednim właścicielu to wygasła i masz przerwę
@vertical

Dziękuję Ci za konkretna odpowiedz! Auto kupione zeszłego lata z ubezpieczeniem po poprzednim wlascicielu, gdzie chyba nawet cos potem doplacalem. Z tego co pamietam, Pani z TU wlasnie mowila, ze przed wygaśnięciem beda sie ze mna kontaktować w celu odnowienia. Oczywiscie bedac zagranicą nie mialem polskiej karty, a na adres domowy nic nie dotarło i przegapilem. Jak mowisz, nieznajomość prawa szkodzi.

Co byś zrobil w tym wypadku?

Nie chce angażować słupów
@Piteq: Czyli to polisa po poprzednim właścicielu, która wygasła, skoro kupiłeś auto mniej niż rok temu. Zatem jest to pojazd bez OC. Wydaje mi się, że jak to jest polisa nie zawierana przez Ciebie tylko po poprzednim właścicielu to nie mają obowiązku kontaktu bo ona i tak wygasa, dlatego należy zawrzeć nową swoją w dowolnym TU przed końcem tej wygasającej.

Co byś zrobil w tym wypadku?


@Piteq: Nie mam pojęcia
@Piteq: A, jeszcze coś - w przypadku sprzedaży z datą z lutego może i unikniesz kary 5600 zł ale prawdopodobnie dostaniesz karę z wydziału komunikacji 200 zł - 1000 zł za brak zgłoszenia sprzedaży w ciągu 30 dni, raczej bliżej 200 zł skoro minęły 2 miesiące. Obecnie zgłasza się do starostwa zarówno zakup jak i sprzedaż używanego pojazdu zarejestrowanego w ciągu 30 dni pod groźbą takiej kary.