Wpis z mikrobloga

Na każdym kroku staramy się Was przekonywać, że złożenie wniosku o informację to bułka z masłem. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może czasem być trudno z uzyskaniem odpowiedzi, ale nie musi. Przekonała się o tym nasza wolontariuszka, która zdecydowała się wysłać swój pierwszy wniosek, gdy trafiła w Internecie na broszurę z 1909 r. o wychowaniu młodzieży z m.in. takim oto frapującym fragmentem – „połowę bodaj naszych wad narodowych przypisać należy brakom w wychowaniu i charakterze kobiet”.
Publikacja została przypomniana przez Stowarzyszenie im. Przemysła II w ramach projektu „Cyfrowa Biblioteka Myśli Narodowej”, który finansowało Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Wolontariuszka zapytała więc ministerstwo o szczegóły finansowania tej publikacji oraz całego projektu i …nie od razu, ale jednak otrzymała wyczerpującą odpowiedź. O swoim wniosku i tym, czego się dowiedziała, napisała w tekście na naszej na naszej stronie..

Wołam:


__
Nie złość się na darmo! Przekaż nam 1%. Zrobimy, co trzeba. KRS 0000181348 www.siecobywatelska.pl/1-procent
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska
  • 22
@Watchdog_Polska: niestety praktyka jest taka (piszę po kilkudziesięciu wnioskach oraz ok. 10 skargach do WSA), że uzyskanie informacji publicznej to droga przez mękę... Jeszcze na dodatek mam obawę przed wysyłaniem zbyt wielu skarg do WSA, mimo że tylko jedną mam nieuznaną, a cała reszta tak. A teraz jak Trybunał julii przyłębskiej zlikwiduje art. 23 udip to już w ogóle będzie dramat - kiedy on powinien zostać wzmocniony, a prokuratura przeszkolona z
Na tak pojętnym patriotyzmie kończy się wychowanie narodowe, wspólne dla mężczyzn i kobiet. Poza tym mężczyźni mają przed sobą wyższy jeszcze szczebel tego wychowania: wyrabianie w sobie przymiotów, potrzebnych im, jako przyszłym odpowiedzialnym kierownikom narodu; kobiety zaś mają przechowywać w sobie i przekazywać w przyszłości swym dzieciom w czystej, nie zmąconej mętami życia postaci najgłębsze pokłady instynktu narodowego.


@Watchdog_Polska: niby 1909 a brzmi jak któryś z wyrywów bosaka.
@Watchdog_Polska Swoim zapytaniem odnośnie jednej z najbardziej wartościowych inicjatyw w internecie (cyfrowe biblioteki) tylko potwierdziła, że broszura wcale nie mijała się z prawdą,
... i jeszcze to XD: "pomyliłam się przy zamieszczaniu linku i przez przypadek wkleiłam link do innej pozycji"
bardzo równościowy cytat. Komu mielibyśmy nasze wady narodowe przypisywać? Połowę przypiszmy wychowaniu i charakterze kobiet, drugą połowę przypiszmy wychowaniu i charakterze mężczyzn ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@adam-dobrawy: Ale tu ta druga ,,bodaj połowa" do przypisania gdzieś po drodze się zgubiła.( ͡° ͜ʖ ͡°)
niestety praktyka jest taka (piszę po kilkudziesięciu wnioskach oraz ok. 10 skargach do WSA), że uzyskanie informacji publicznej to droga przez mękę... Jeszcze na dodatek mam obawę przed wysyłaniem zbyt wielu skarg do WSA, mimo że tylko jedną mam nieuznaną, a cała reszta tak. A teraz jak Trybunał julii przyłębskiej zlikwiduje art. 23 udip to już w ogóle będzie dramat - kiedy on powinien zostać wzmocniony, a prokuratura przeszkolona z jego zakresu.