Wpis z mikrobloga

@Alutsiv: serio wierzysz że typ który jest pedofilem/kryje pedofila, w księgach swoich magicznych nie skłamie i przekreśli twoje nazwisko? potem skruszony zadzwoni do biskupa że mu owce uciekają? XD
@Alutsiv: nie należysz, bo sam z własnej woli się tam nie zapisałeś. Darowałbym sobie apostazję, szkoda nerwów. Może w przyszłości gdyby procedura była o wiele prostsza bez konieczności wizyty u księdza. Ale na tą chwilę - nie.
@Alutsiv: nawet księża mówią, że wiara to kwestia osobista. Ja mam wszystkie sakramenty, apostazji nie miałem, a nie było najmniejszego problemu, bym wziął ślub jednostronny jako niewierzący. I teraz sam nie wiem jak widnieję w księgach.
Jeśli chodzi o statystyki to i tak, albo liczą ochrzczonych, albo zliczają ludzi w kościele raz w roku, albo spis powszechny.
Mimo wszystko apostazję polecam, bo z jakiś powodów bardzo tego nie lubią, więc taki
@Alutsiv: Jest cała grupa na FB o tym - Apostazja 2020. Sporo ludzi dzieli się tam doświadczeniami, poradami, zadają pytania i są dostępne dokumenty i opisy tego jak to zrobić.
Też mam to jeszcze przed sobą, ale polecam.
@Alutsiv: ile trwa to zależy od parafii, u mnie było to jakieś 5 minut (dzień dobry, po co przyszedłem, podpisanie dokumentów, do widzenia), ale zdarzają sie księża co utrudniają. Zobacz sobie opinie na mapaapostazji.pl - może już ktoś był w Twojej parafii załatwiać i się podzielił doświadczeniem.