Wpis z mikrobloga

@qhardyq: Na życie to zależy od banku, w wielu jest nieobowiązkowe, ja w PKO BP nie mam. Ubezpieczenie mieszkania raczej wszędzie jest obowiązkowe, ja miałem możliwość wyboru więc wziąłem na rynku, wyszło śmiesznie tanio w Ergo Hestii.
Mirki, jak to jest z ubezpieczeniem na życie i mieszkanie jak chcemy wziąć kredyt. Lepiej szukać na rynku czy od banku? Podobno na wypadek śmierci jest obowiązkowe( ͡° ͜ʖ ͡°)


@qhardyq: To zawsze indywidualny przypadek. Czasami cena jest ta sama, ale masz 3 proste wyłączenia, a nie 3 strony...
@qhardyq: Jeśli szukasz tylko ubezpieczenia pod mury dla banku, to możesz wziąć z banku chodź będzie dorgo.
Każdy doradca ubezp. wystawi Ci tańsze ubezpieczenie pod cesje dla banku, ale jeśli będziesz mieszkał w tym mieszkaniu to warto wziąć porządne i dobrze dobrane ubezpieczenie.

Z ubezpieczeniami na życie jest różnie, trzeba po prostu przeliczyć w kilku TU czy bardziej się opłaca brać indywidualnie. Moim klientom często wychodzi kilka zł taniej w ubezpieczeniu
Podobno na wypadek śmierci jest obowiązkowe( ͡° ͜ʖ ͡°)


@qhardyq: Ubezpieczenie na życie nie jest obowiązkowe w przypadku kredytów hipotecznych. Część banków może wymagać ubezpieczenia na życie w przypadkach w których do zdolności kredytowej brany jest tylko jeden dochód. Taką praktykę ma na przykład BNP Paribas i Pekao SA. W pozostałych bankach ubezpieczenie na życie na kilka pierwszych lat kredytu jest elementem oferty promocyjnej.
@marcpol: Ja mam zapis w mbanku, że jeśli chce ofertę promocyjna (nizsza marże) to muszę wziąć ich ubezpieczenie na życie, czy da się to jakos obejść?

„W przypadku wyboru kredytu w ofercie promocyjnej dodatkowym warunkiem jest:
2. Przez okres 5 lat od uruchomienia kredytu wymagane jest posiadanie przez Konsumenta statusu ubezpieczonego w ramach ubezpieczenia na życie oferowanego przez Bank. Składka pobierana jest z rachunku konsumenta wraz z ratą kredytu co miesiąc,
@marcpol: Ja mam zapis w mbanku, że jeśli chce ofertę promocyjna (nizsza marże) to muszę wziąć ich ubezpieczenie na życie, czy da się to jakos obejść?


@David_Wallace: Korzystanie z ubezpieczenia jest warunkiem promocji. Nie da się tego obejść spełniając jednocześnie wymagania regulaminu promocji. W mBanku dostępna jest również oferta standardowa, bez ubezpieczeń. Ma ona znacznie wyższą marżę.