Wpis z mikrobloga

@supra107: @isea: ja neta miałem dopiero w 2007 roku. Tak to ze 2-3 lata leciałem na modemie telefonicznym. Godzina w miesiącu bo rachunki wychodziły za duże. Nie było mowy żeby cokolwiek pobrać z torrentów. Przez całą tą godzinę byłem w stanie pobrać ledwo 10MB plik.

Ja żadnych bazarków u siebie w mieście nie kojarzę. Gry miało się od znajomych, którzy mieli je od swoich znajomych itp. albo z gazetek typu
@LPSzycha: w 2005 przeciętne wynagrodzenie wynosiło 2380 zł brutto. Pamiętaj też że 69zł to cena tylko i wyłącznie sam internet, do tego dochodzą koszty samego "przyłączenia sieci" nawet jeśli nie wykorzystywałeś telefonu więc z tego co pamiętam w praktyce wychodziło ponad 100 zł. Tak więc tak, internet 16 lat temu był jeszcze kosztowną zabawką.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@isea: @RHarryH: W 2005 internet już był całkiem popularny w większych miastach. Prawie na pewno była już Neostrada. W mniejszych to pewnie internet był rzadziej, ale u mnie na osiedlu praktycznie wszyscy znajomi koło 2005-2006 już normalnie mieli stałe łącze.
@PositiveRate: u mnie w miasteczku ~6k w blokach wszyscy mieli całkiem szybki LAN, a w domkach jednorodzinnych Neostradę lub radiówkę. To chyba właśnie wtedy był szczyt warezów i RapidShare, potem pamiętam już tylko P2P.
@PositiveRate: nie mówię, że nie. Ja mieszkałem w mieście wojewódzkim. Już koło 2004 roku kolega miał internet 256 lub 512 kbps, ale niestety moich rodziców nie było jeszcze stać na ten luksus ( ͡° ʖ̯ ͡°)