Wpis z mikrobloga

Czuje dobrze człowiek ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jakiś rok temu chwaliłem się tutaj na mikroblogu, że przywróciłem do życia starego laptopa "z szafy" i od tego czasu przynajmniej raz na miesiąc go odpalam a to żeby podładować baterię lub pograć w Hirołsów 3 albo posłuchać muzyki. W ogóle na moim Raspberry Pi 4 utworzyłem serwer SMB z dyskiem sieciowym, żeby nie nadwyrężać jedynego portu USB w tym laptopie i wszytko pięknie działa. No i tak powiem - satysfakcja i radość z działającego Pentiuma 2 w 2021 jest niesamowita (ʘʘ) Przy okazji powiem, że stary Winamp to był jednak nad-odtwarzacz muzyki. Na codzień używam VLC i niby nic mu nie brakuje, ale wygląd starego, dobrego Winampa to było coś.
W planach mam jeszcze używać dedykowanego reto-PCta z Windowsem XP/98 i GeForcem 2 na nieco bardziej wymagające gierki, których ten biedny (ale kozackI!) Pentium 2 nie pociągnie.
#komputery #technologia #staregry #winamp #windowsxp
źródło: comment_1618688554wUXJPwKrJwECB2ubBZvLhG.jpg
  • 3
Sorki za obrócone zdjęcie - nie zauważyłem, że wykop tak to zamieści ( ) Ogólnie to chciałem jeszcze dodać, że taki stary sprzęt naprawdę ma wielką wartość dla takich osób jak ja. Możecie się śmiać, ale dla mnie jest to niesamowicie satysfakcjonujące uratować taki stary sprzęt/PC od utylizacji i choćby w taki sposób używać jako odtwarzacz muzyki czy do grania w naprawdę stare gry (ʘ